TanGado - wybuchowa mieszanka polskich tang

Tagi: TanGado tango

Artur Gadowski znany wokalista zespołu IRA w połączeniu z zespołem Tangata Quintet nagrał płytę w rytmie tanga! Jesteście ciekawi szczegółów?

TanGado - wybuchowa mieszanka polskich tang

TanGado - wybuchowa mieszanka polskich tang


Już 31go marca na sklepowe półki trafi płyta TanGado powstała w wyniku wieloletniej współpracy pomiędzy Arturem Gadowskim, który na co dzień śpiewa w zespole IRA oraz muzyków z zespołu Tangata Quintet.

Co połączyło tych muzyków, którzy wydawałoby się, że są z różnych światów? - miłość do tanga!
Na płycie usłyszymy wielkie przeboje tangowe autorstwa takich kompozytorów jak: Henryk Wars, Jerzy Petersburski, Irving Berlin, Stanisław Ferszko i innych.

Artur Gadowski był otwarty na wszelkie pomysły dotyczące aranżacji utworów, dzięki czemu w przypadku kilku znanych kompozycji pojawiły się ich zupełnie nieznane interpretacje. Ponadto na krążku znajdują się także nowe utwory polskich artystów, m.in. Pawła Kukiza, Romana Kołakowskiego oraz oczywiście Artura Gadowskiego. Dzięki ich obecności w procesie twórczym przedłuża się tradycja polskiego tanga, którego największy rozkwit przypadał na okres międzywojenny, przynoszący setki arcydzieł z tego gatunku.


Zobaczcie zapowiedź tego wydawnictwa:Czy są wśród Was pasjonaci tanga?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/ YouTube

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 28.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×