"Tarantula" Tierry Jonquet

Już 6 września trafi na półki polskich księgarń "Tarantula" Thierry’ego Jonqueta, na podstawie której Pedro Almodóvar napisał scenariusz swojego najnowszego filmu. Powieść pierwotnie ukazała się po polsku w 2008 roku, ale teraz otrzyma nową okładkę, wzorowaną na plakacie filmu "Skóra, w której żyję".

Tarantula Tierry JonquetKim jest piękna Ewa, z którą wzięty chirurg plastyczny, Richard Lafargue, pokazuje się na przyjęciach? Dlaczego Ewa czasem tak subtelnie się uśmiecha, a on wtedy z trudem ukrywa wściekłość i ból? Czemu są razem, skoro jest między nimi tyle wrogości? Jaka tajemnica mogła połączyć ze sobą tych dwoje? Dlaczego piękny tekst piosenki "The Man I Love" stał się dla nich sposobem na wyrażanie nienawiści w najczystszej postaci?

To książka, w której rozpacz przenika się z perwersją. Historia kata i jego ofiary, tylko dla dorosłych. A już 16 września w polskich kinach będzie można zobaczyć jej ekranizację zatytułowaną "Skóra, w której żyję", wyreżyserowaną przez Pedro Almodóvara. W rolach głównych występują Antonio Banderas, Marisa Paredes i Elena Anaya.

Tierry Jonquet - urodzony w 1954 roku w Paryżu przedstawiciel nurtu francuskiej literatury noir. Głównym źródłem jego inspiracji są artykuły z codziennych gazet, czyli jak sam autor mówi "barbarzyństwo świata, w którym żyjemy". Za swoje powieści kryminalne i książki dla dzieci otrzymał wiele literackich nagród.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Sekretna córka"

"Oddech nocy"


Dodał(a): Karolina Czaja , Czwartek 11.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
kobieta
;]
Dodano: 2011-08-11 11:34:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Przystojni aktorzy

    Podczas castingów do nowych produkcji znanych reżyserów, przychodzą znane lub troszkę mniej znane osobistości. czytaj więcej

  • Cenione osoby

    W każdej dziedzinie życia znajdą się takie osoby, które bardzo dobrze znają się na swoim fachu i tym samym są swego rodzaju mentorami dla swoich przyszłych następców. czytaj więcej