Kim Kardashian straciła 100 000 followersów przez jedno zdjęcie. O co chodzi?!

Czy świat oszalał?

pupapupa.jpg

Kim Kardashian jest piątą najpopularniejszą osobą na Instagramie. Do niedawna jej konto obserwowało ponad 100 milionów osób. Dlaczego do niedawna? Do sieci wypłynęło zdjęcie jej pupy bez retuszu. Rozczarowani fani, którym wydawało się, że Kim to chodzące bóstwo, nietknięte przez chirurga i retuszera zdjęć, zaczęli wycofywać się z obserwowania jej konta. Zdjęcia, które ujrzały światło dzienne, mają być dowodem na to, że każde zdjęcie zamieszczane przez nią w Internecie było dokładnie retuszowane.

Niekorzystne zdjęcie wykonano podczas wakacji Kim w Meksyku, gdzie świętowała urodziny swojej siostry Kourtney. Paparazzi przyłapali ją w skąpym bikini. Obrazek pokazuje naturalną sylwetkę kobiety i opadające pośladki w dodatku pokryte cellulitem.

doarta kim.jpg

Internauci zaczęli porównywać jej zdjęcia. Wszystkie serwisy społecznościowe zostały zalane falą krytyki. Celebrytkę okrzyknięto sztuczną. Oto niektóre wyrazy niezadowolenia:

Kim, sprawiasz, że czuję się źle, kiedy mówisz o swoim ciele bez skazy, kiedy w kółko biegasz do chirurga plastycznego po wszystko. Nie ma w Tobie nic realnego”.

Kim Kardashian, Photoshop to twój najlepszy przyjaciel”.

Najprawdopodobniej zdjęcie nie wywołałoby tak wielkiej paniki wśród fanów, jeśli postać na nim widoczna, nie podkreślałaby pod każdym poprzednim zdjęciem, że jej "ciało bez skazy" jest w stu procentach darem od matki natury.

0.jpg

Pozostaje zastanowić się, dlaczego setki tysięcy osób z całego świata dawały się nabierać przez wiele lat na naturalność zbudowaną na kłamstwie. Osoba w ten sposób zakorzeniona w popkulturze, wysyłająca nieprawdziwe komunikaty może mieć niebezpieczny wpływ na psychikę wielu osób, które ślepo dążą do nieistniejącego ideału. Miejmy nadzieję, że zdjęcie, poza krytyką kobiecego cellulitu, wywoła szerszą dyskusję dotyczącą perfekcyjnego ciała.

Zdjęcia: YouTube

Źródło: dailymail 


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Piątek 28.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×