The Doors" A Collection"

"A Collection" to 6 płytowy box w skład którego wchodzą płyty: "The Doors", "Strange Days", "Waiting For The Sun", The Soft Parade", "Morrison Hotel", "L.A. Woman".

The Doors A CollectionJim Morrison to jeden z największych czarodziei rocka. Ikona gatunku. Genialny frontman, świetny poeta, człowiek szalony i niepokorny. Nieznający umiaru w różnych przejawach autodestrukcji, co doprowadziło go do przedwczesnej śmierci 3 lipca 1971 roku w Paryżu. W 2011 roku przypada 40. rocznica tego smutnego wydarzenia, które położyło kres istnieniu The Doors, jednej z najważniejszych grup rockowych w historii. Z tej okazji zaplanowano szereg imprez upamiętniających Jima. Te najważniejsze odbędą się oczywiście w stolicy Francji, bo na znajdującym się w Paryżu cmentarzu Père Lachaise spoczywa ciało Jima. Będą koncerty cover bandów, czytanie poezji, okolicznościowe wydawnictwa poświęcone Jimowi, specjalny blog przygotowany na tę okazję. Najważniejsza jednak będzie obecność Raya Manzarka i Robby'ego Kriegera, członków The Dorrs, którzy zagrają koncert w sali "Le Bataclan", w której przed laty pierwsze sukcesy odnosił Maurice Chevalier.

Upamiętnienie okrągłej rocznicy śmierci Jima rozciągnięto na kilka innych krajów i kontynentów. Koncerty cover bandów, czytanie poezji Morrisona, okolicznościowe wydawnictwa będzie można podziwiać również między innymi w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Holandii, Anglii, Irlandii, Szkocji, RPA, Kanadzie, Rosji, Belgii, we Włoszech. Ray i Robbie również pojawią się w tych krajach z koncertami. Niestety, do Polski nie dotrą, ale 13 lipca będzie można zobaczyć legendarnych muzyków w Pradze, w hali Incheba.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Brooke Fraser "Flags"

Posłuchaj nowej Leony Lewis

In Search of SunriseDodał(a): Karolina Czaja , Piątek 22.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Marylin
Oj...Chętnie kupiłabym taki box...Muszę się za nim rozejrzeć;)
Dodano: 2011-07-27 10:10:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×