Ujawniono jedną zaskakującą rzecz, którą księżna Kate ma w walizce podczas każdej zagranicznej podróży

Jeden z brytyjskich dzienników zajrzał za kulisy zagranicznych podróży członków monarchii.

katesoneoutfitupiphotostwo096763.jpg

Nie ma wątpliwości, że gdy brytyjska rodzina królewska podróżuje za granicę w ramach oficjalnych wizyt składanych głowom innych państw, wszystkie szczegóły odwiedzin, łącznie z perfekcyjnie dobranymi stylizacjami, muszą być zapięte na ostatni guzik. Jednak jest pewien konkretny garderobiany wymóg - jedna konkretna rzecz, którą każdy członek brytyjskiej rodziny królewskiej musi mieć zawsze przy sobie, gdy wybiera się w zagraniczną podróż. Dodajmy, że nie jest to niestety rzecz, która napawa optymizmem.

Jak ujawnia brytyjski dziennik "The Sun", chodzi mianowicie o strój żałobny. Każda z koronowanych głów musi mieć ze sobą elegancki, czarny outfit, na wypadek, gdyby podczas nieobecności w kraju ktoś z rodziny królewskiej umarł. Czy to nie dość specyficzna i dosadna, królewska wersja średniowiecznego pozdrowienia "memento mori"? 

Dodajmy, że ta zasada dotycząca garderoby rodziny królewskiej podczas oficjalnych wyjazdów nie obowiązywała od zawsze. Domniemywać można, iż wymóg ten został wprowadzony w 1952 roku, gdy podczas oficjalnej podróży, wtedy jeszcze księżniczki Elżbiety do Kenii, zmarł jej ojciec - król Jerzy VI.

W tamtym konkretnym przypadku okazało się, jak bardzo przydatne jest posiadanie wśród przygotowanych ubrań sukni żałobnej, której Elżbieta w tamtym momencie ze sobą nie miała. 

Po powrocie do Londynu, przyszła królowa, zanim wyszła z samolotu musiała przebrać się w żałobną kreację, która została jej doręczona tuż po wylądowaniu na brytyjskiej ziemi. Ten moment bez precedensu został nawet uwieczniony w produkowanym obecnie przez Netflix serialu ukazującym życie brytyjskiej rodziny królewskiej - The Crown

Pomyślałabyś, że podczas ostatniej wizyty w Polsce, książę William i księżna Kate, oprócz strojów,  w jakich się zaprezentowali, mieli ze sobą także stroje awaryjne i żałobne - dla siebie i dzieci? Nam nie przyszło to do głowy! 

Co sądzisz na temat tego wymogu w stosunku do członków brytyjskiej rodziny królewskiej? Czekamy na komentarze! 

zdjęcie: Starstock


Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 03.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Jeżeli jest u nich taki zwyczaj wiec szanujmy ich kulturę
Dodano: 2017-08-10 22:44:10 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ciesze się ze przyjechali do polski
Dodano: 2017-08-10 22:42:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×