Urbańska i Doda w cieniu popularności

Duże zmiany na liście najbardziej rozchwytywanych celebrytek. Liderki dwóch poprzednich zestawień znacząco spadły. W czwartym kwartale na topie były Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Glinka i Edyta Górniak – wynika z raportu "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów".

Natasza Urbańska

Wszystkie trzy celebrytki aż po dziewięć razy wystąpiły na okładkach pism kobiecych w minionym kwartale. Grudzień należał do Kożuchowskiej, listopad do Glinki, natomiast Górniak zachowuje popularność na względnie stałym poziomie. Agencja informacyjna "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów" analizuje okładki 50 kolorowych pism pod kątem występowania znanych twarzy oraz sposobu przyciągania czytelników.

W przekroju całego 2011 roku najchętniej pokazywano wizerunek Kingi Rusin. Prezenterka znalazła się aż na 39 okładkach, wyprzedzając o jedną Dorotę Rabczewską. 37 okładek zdobyła Anna Mucha. Najbardziej przyciągające uwagę w czwartym kwartale celebrytki zajęły w skali roku miejsca 6. (Edyta Górniak), 7. (Małgorzata Kożuchowska) i 9. (Katarzyna Glinka).

Popularność Edyty Górniak wynikała zwłaszcza ze spekulacji wokół jej życia prywatnego. Plotkowano o jej konflikcie z Dodą, czy też o planach kupna domu w Tajlandii. Z kolei zainteresowanie Katarzyną Glinką wynikało z nowej roli, jaką otrzymała w serialu "Barwy Szczęścia". Dziennikarze pisali również o jej ciąży i tym, jak przygotowuje się do roli matki. Małgorzata Kożuchowska natomiast znalazła się na czołówkach w związku ze śmiercią serialowej Hanki, a także domysłami dotyczącymi jej dalszej kariery.

Znacznie rzadziej od kobiet na okładki kolorowych pism trafiają mężczyźni. W tej konkurencji wygrał Janusz Józefowicz (8), który wyprzedził Roberta Janowskiego (7) i Kubę Wojewódzkiego (7).

Moda ewoluuje, ale w całym 2011 roku najczęściej na okładkach umieszczano wizerunki osób jasnowłosych. Tylko w czerwcu i wrześniu blondynkom zagroziły szatynki, ale mimo wszystko również wtedy przegrały o pojedyncze okładki. Łącznie blondynki wystąpiły na 47 proc. okładek pism kobiecych w ubiegłym roku. Natomiast w listopadzie można było zaobserwować spory wzrost liczby brunetek. W tamtym miesiącu osoby o czarnym kolorze włosów wyprzedziły te o brązowym. Na czwartym miejscu pojawił się kolor rudy, a na piątym siwy.


Źródło: Mat. prasowe

Foto: BE&WDodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 26.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×