"W ciemności"

Katolik… grzesznik... drobny złodziejaszek… Leopold Socha, Polak ze Lwowa - przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.

Fotos_Art-230210-15.jpgPrawdziwą historię Leopolda Sochy i uratowanych przez niego Żydów opowiada przejmujący film Agnieszki Holland "W ciemności" - polski kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, z wybitną rolą Roberta Więckiewicza i międzynarodową obsadą (m.in. nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem MFF w Berlinie Maria Schrader, Benno Furmann, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Herbert Knaup, Krzysztof Skonieczny, Marcin Bosak, Julia Kijowska, Michał Żurawski).

Poruszający obraz autorki "Tajemniczego ogrodu" i nominowanego do Oscara dzieła "Europa, Europa" został wyprodukowany przez Studio Filmowe Zebra (w koprodukcji z Niemcami oraz Kanadą) oraz znalazł się w ofercie dystrybucyjnej renomowanej amerykańskiej firmy Sony Pictures Classics, która ma w swoim dorobku 121 nominacji do Oscara i 27 statuetek. Scenariusz filmu zainspirowała książka Roberta Marshalla "In the Sewers of Lvov". Wspomnienia jednej z ocalonych - Krystyny Chiger, opisane zostały w książce "Dziewczynka w zielonym sweterku". 

Źródło: Mat. prasowe


Przeczytaj również:

"Eros Best Love Songs"

Ed Sheeran "+"
Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 06.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
mila26
podobno Więckiewicz dobrze zagrał w tym filmie .
Dodano: 2012-02-05 21:43:26 Zgłoś nadużycie
Minima
też bym chętnie to obejrzała
Dodano: 2012-01-21 00:05:02 Zgłoś nadużycie
bboybemybaby
idę do kina w czwartek : ) spodziewam się dobrego filmu. zobaczymy :)
Dodano: 2012-01-12 21:45:38 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Piękna Agnieszka Grochowska

    Piekna Agnieszka Grochowska

    Agnieszkę Grochowską możemy oglądać m.in. na kinowych ekranach. Ta utalentowana aktorka zazwyczaj stosuje delikatny makijaż. Zobaczcie i oceńcie same! czytaj więcej

  • "80 milionów"

    Waldemar Krzystek, zdobywca Złotych Lwów FPFF za "Małą Moskwę", przedstawia pełną suspensu i zaskakujących zwrotów akcji historię opartą na prawdziwych wydarzeniach, której nie… czytaj więcej