Warren Haynes w Polsce

Już 4 sierpnia wystąpi w Polsce gitarowa legenda - Warren Haynes. Na klawiszach towarzyszyć mu będzie Nigel Hall, jazzowo-soulowy muzyk, który w swoich solowych projektach urzeka także doskonałym wokalem.

Warren Haynes w PolsceNa perkusji zagra znany m.in. z występów z Johnem Scofieldem, nu-jazzowy muzyk Terence Higgins. Na saksofonie usłyszymy obsypywanego nagrodami Rona Hollowaya, wieloletniego członka zespołu zmarłego niedawno Gila Scotta-Herona. Skład warszawskiego koncertu zamknie nowojorski basista Ron Johnson.

Warren Haynes, wieloletni (od 1989 roku) członek słynnej grupy The Allman Brothers Band sam stał się legendą. Chłopak, który mając kilkanaście lat sięgnął z nudów po gitarę, znalazł się kilka lat temu na 23 miejscu listy gitarzystów wszech czasów opracowanej przez magazyn "Rolling Stone". Co prawda nie wydarzyło by się to bez fascynacji Erikiem Claptonem, ani bez wsparcia Davida Allana Coe, jednak to bluesowy spokój z jednej strony i hardrockowa energia z drugiej, zadecydowały o sukcesie Haynesa.

Oscylująca między soulem, bluesem a rockiem muzyka w połączeniu z mistrzostwem w posługiwaniu się techniką slide oraz indywidualizmem Haynesa sprawiły, że chcieli z nim grać najlepsi. Haynes współpracował m.in. z  Vernonen Reidem, Johnem Scofieldem, Jerrym Cantrellem, Everlastem oraz grupami Dave Matthews Band i The Black Crowes.

W 1994 roku, razem z basistą Allenem Woodym i perkusistą Mattem Abtsem, założył zespół Gov’t Mule. Z szybko zyskującą na popularności grupą nagrał aż dziewięć studyjnych płyt. Po wydaniu ostatniego krążka "By a Thread" powołał do życia Warren Haynes Band. W maju tego roku ukazała się solowa płyta Haynesa "Man in Motion".

Koncert odbywa się w ramach Summer Rock & Blues Days. Pozostałe gwiazdy cyklu to Point Blank, którzy występują 19 lipca oraz Beth Hart, którą usłyszymy na dwóch koncertach – 9 sierpnia w Warszawie, 10 sierpnia we Wrocławiu.

4 sierpnia, godz. 19, Klub Palladium, ul. Złota 9, Warszawa

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Brooke Fraser "Flags"

Posłuchaj nowej Leony Lewis

In Search of Sunrise


Dodał(a): Karolina Czaja , Czwartek 21.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×