Warsztaty filmowe w Jarocinie

Jeszcze do 27 czerwca zapaleńcy filmowi (zarówno ci bardziej, jak i mniej doświadczeni) mogą zgłosić swoje kandydatury na warsztaty, które odbędą się w lipcu w Jarocinie. Znamy już wykładowców tegorocznej edycji. Będą to: Magdalena Łazarkiewicz, Maria Seweryn, Jarek Kupść, Rafał Listopad oraz Andrzej Wolf.

Warsztaty filmowe w JarocinieW dniach 11-17 lipca 2011r. zostaną utworzone trzy grupy młodych twórców filmowych z całej Polski: 15-osobowa grupa fabularna oraz dwie 5-osobowe ekipy dokumentalne. Uczestnicy, pod okiem specjalistów z branży filmowej, na profesjonalnym sprzęcie, realizować będą krótkie filmy oraz poznawać tajniki reżyserii, scenopisarstwa, montażu, gry aktorskiej oraz pracy operatora filmowego.

Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się zarówno wielu ciekawostek z historii kina, jak i praktycznie sprawdzić się w roli twórcy filmowego. Nie zabraknie również projekcji niebanalnych filmów oraz - oczywiście - letniej, twórczej atmosfery.

Nie bez znaczenia jest doświadczenie praktyczne, które będzie można zdobyć na warsztatach.
Do Jarocina zostaną zaproszeni przedstawiciele branży filmowej i telewizyjnej, którzy przeprowadzą cykl wykładów oraz praktycznych szkoleń obejmujących poszczególne etapy realizacji filmu (począwszy od przygotowania tekstu scenariuszowego, poprzez reżyserię i realizację zdjęć aż po proces postprodukcji).

Opłata akredytacyjna za udział w Akademii wynosi jedynie 300,00 zł brutto i gwarantuje udział we wszystkich wydarzeniach objętych programem, zakwaterowanie w dniach 11-18 lipca 2011r. oraz wyżywienie (3 posiłki dziennie). Liczba miejsc jest ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe zasady udziału w warsztatach dostępne są na stronie: www.akademia.jarocin.pl.

Patron Festiwalu, zmarły w 2008 roku reżyser Piotr Łazarkiewicz jest autorem filmu "Fala" (1985r.), który pokazał najważniejsze dla Jarocina i jego mieszkańców wydarzenie: Festiwal Muzyki Rockowej, obchodzący w 2010 roku swoje 30-lecie. Aby uczcić jego pamięć, od 3 lat w Jarocinie prowadzona jest Akademia Filmowa jego imienia.

Źródło: Mat. prasowe


Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 20.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×