William walczył z likierem, Kate uroniła łzę. Zobacz relację z pobytu książęcej pary w Gdańsku!

To z całą pewnością była intensywna wizyta!

katewgdanskumainKAPiF_K829350F.jpg

Drugi dzień wizyty w Polsce książęca para z Wielkiej Brytanii spędziła w Gdańsku, gdzie czekało na nią wiele atrakcji. Jak informują media, to był wyjątkowo intensywny dzień. Książęca para odwiedziła były niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie, gdzie, według niektórych doniesień, księżna miała uronić łzę wzruszenia spowodowaną zastanymi w obozie widokami. 

Kate i William zwiedzili także Dwór Artusa i przeszli się gdańską Starówką, gdzie witały ich tłumy uśmiechniętych mieszkańców Gdańska i okolic. W Gdańsku książęca para z Wielkiej Brytanii miała również możliwość obejrzenia pokazu szlifowania bursztynu oraz degustacji polskich pierogów i likieru. Według doniesień świadków, ziołowy likier okazał się być chyba nieco zbyt mocny dla księcia, który po skosztowaniu trunku miał się znacząco skrzywić. 

Książę wraz z małżonką zwiedzili także Teatr Szekspirowski, którego William jest patronem oraz Europejskie Centrum Solidarności. Pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców złożyli natomiast kwiaty – białą i czerwoną różę. Kate i William spotkali się w Gdańsku również z Lechem Wałęsą. 

Tego dnia książęca para prezentowała się jak zwykle bez zarzutu. Zdjęcia księżnej w modnym, kwiecistym kostiumie, do którego dobrała dodatek stanowiący ukłon w polska stronę - była to elegancka torebka - kopertówka poznańskiej marki Etui Bags. 


Zobacz, jak prezentowała się w Gdańsku książęca para z Wielkiej Brytanii:

katewgdansku3251KAPiF_K829352F.jpg

katewgdansku2KAPiF_K829350F.jpg


zdjęcia: KAPIF, Instagram

Zobacz też:

 


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Środa 19.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×