"Wojna uczuć" - nowa książka Williama Nicholsona

Epicka powieść o miłości, stracie, niespełnionych ambicjach i mrocznych cieniach rzucanych przez wojnę, autorstwa Williama Nicholsona, dwukrotnie nominowanego do Oscara scenarzysty "Gladiatora" i "Cienistej doliny".

"Wojna uczuć" - nowa książka Williama Nicholsona

"Wojna uczuć" - nowa książka Williama Nicholsona

Po kolejnym nieudanym związku Alice przyjeżdża do Normandii, by po raz pierwszy spotkać się z babcią. Pam opowiada wnuczce, że chociaż losy kobiet w ich rodzinie nie zawsze układały się szczęśliwie, jej matka doświadczyła w swoim życiu prawdziwej miłości.

Latem 1942 roku Kitty poznaje dwóch żołnierzy: Eda Avenella, żołnierza brytyjskiej piechoty morskiej oraz Larry’ego Cornforda, oficera połączonych działań bojowych. Obaj się w niej zakochują, lecz tylko jeden z wzajemnością. Mężczyźni idą na wojnę, wkrótce Ed otrzymuje najwyższe odznaczenie za odwagę i wraca do domu jako bohater. Niestety, nawet najlepsi żołnierze nie muszą być dobrymi mężami.

Los rzuca bohaterów na okupowane przez Niemców wybrzeże Dieppe w północnej Francji, do powojennych Indii i na Jamajkę w przededniu odzyskania niepodległości. Przyjaciele muszą stawić czoła życiowym dramatom i wyzwaniom, lecz przede wszystkim rozwiązać kwestię miłosnego trójkąta, w który się uwikłali.

Zachęcamy do lektury!
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasoweDodał(a): Marietta Przybyłek , Wtorek 27.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Kasandra31
Ja mam wrażenie, że wokół książek zachodnich autorów zawsze jest wiele szumu, a o naszych rodzimych autorach nieco zapominamy. Sama uwielbiam wręcz powieści Stefanii Jagielnickiej, która tworzy w nich taką atmosferę, że dosłownie udziela się ona czytelnikowi. Świetnymi powieściami jej autorstwa są chociażby Nigdy Cię nie zapomniałam, czy Nigdy nie pozwolę Ci odejść http://tylkorelaks.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=Jagielnicka&submit_search= . Są to genialne książki poruszające tematykę uczuć i erotyki, a ich autorka nie boi pisać się odważnie. Takie książki warto poznać, chociażby ze względu na dokonały warsztat pisarski autorki.
Dodano: 2016-05-25 07:55:37 Zgłoś nadużycie
kamisia13
OSTATNIE DWA DNI
DARMOWE DOŁADOWANIE
Doładowania dowolnej sieci - dowód : iv.pl/images/79132424646141804843.jpg

Skopiuj w okno przeglądarki doladuj-za-darmo.pl/1nqo
Dodano: 2013-08-30 09:58:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×