Wszyscy mówili, że nie będzie mogła śpiewać - Tym nagraniem pokazała im, że się mylili

Wśród nas żyją ludzie, którzy pozornie mają znacznie większe ograniczenia niż my. Choroba staje się często dużą barierą, która może utrudniać normalne czynności. Są jednak ludzie, którzy się nie poddają i udowadniają, że bariery nie istnieją!

dziewczynka z zespołem downa.jpg

Wszyscy mówili, że nie będzie mogła śpiewać - Tym nagraniem pokazała im, że się mylili

Ci, którzy mogą się cieszyć pełnym zdrowiem często nie zdają sobie sprawy z tego ile wyrzeczeń może kosztować zwykła prosta czynność. Nie wszyscy mają tyle szczęścia, by móc swobodnie i bez ograniczeń korzystać z tego co daje świat. Przynajmniej tak zazwyczaj wydaje się w pełni zdrowym ludziom.

Niepełnosprawność, choroba nie mogą utrudniać wiele rzeczy, jednak nie muszą sprawiać, że coś staje się niemożliwe. To niezwykłe, że właśnie Ci najbardziej "ograniczeni" potrafią łamać i pokonywać bariery z niezwykłą siłą.

Zobacz też: ZOBACZCIE ZABAWNY COVER PIOSENKI Z "KRAINY LODU" W WYKONANIU MAMY I CÓRKI 

Taką osobą jest właśnie Madison Tevlin, której ograniczeniem jest choroba. Nastoletnia Madison cierpi bowiem na zespół Downa, który, jak wiadomo, jest chorobą genetyczną niemożliwą do wyleczenia. Osoby cierpiące na zespół Downa, ze względu na ograniczenia rozwojowe, raczej nie mają szansy na to, by śpiewać. Uważa się, że niestety w ich wykonaniu jakiekolwiek śpiewanie na wyższym, czy nawet na jakimkolwiek poziomie jest raczej niewykonalne.

 

Madison jest jednak wielką fanką muzyki i postanowiła udowodnić, że jest w stanie przezwyciężyć swoje ograniczenia i sprawić, że niemożliwe stanie się możliwe. To czego dokonała, choć dla ludzi zdrowych może wydawać się błahe, dla tych, którzy wiedzą jak postępuje ta choroba, jest czymś naprawdę niezwykłym.

Nagranie, które postanowiła udostępnić w internecie Madison kosztowało ją ogromne ilości pracy, wysiłku i samozaparcia. Wykonanie utworu na takim poziomie i z takim wkładem emocjonalnym jest naprawdę godne podziwu, zwłaszcza, że podczas nagrania, młoda dziewczyna zmagała się z zapaleniem zatok. Postanowiła jednak pokonać i tę barierę i dać z siebie wszystko.  

Nastoletnia Madison postanowiła spełnić swoje marzenia i robić to co kocha najlepiej jak potrafi.

Zobaczcie wyniki jej pracy! 

Zobacz też: 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 11.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
To wspaniałe, że dziewczyna pięknie śpiewa, ale pisanie o "pokonywaniu barier" jest bez sensu. Każdy ma jakieś bariery, których nie pokona i jakieś talenty, które ma szansę wykorzystać. Pisanie, że ludzie "z zespołem Downa raczej nie mają szansy na..." To pewne niezrozumienie tematu. Po pierwsze dużo z nich lubi nucić jedni lepiej inni gorzej, po drugie zespół Downa ma pewien zakres objawów, ale nie wszystkie muszą wystąpić w równym stopniu. Niektórzy mają szczęście i nawet skończą kilka klas (był taki facet u którego ograniczenie umysłowe praktycznie nie wystąpiło i skończył studia) inni mają pecha i nawet powiedzenie "mama" to sukces. To że komuś z zespołem Downa nie uda się powiedzieć zdania, to nie dlatego, że się nie odważył, a jedynie ma silniejsze objawy. Piszę to, bo są ludzie, których dziecko nie dało rady żadnej bariery pokonać i takie ujęcie tematu ("dowiodła, że barier nie ma") sprawia im ogromną przykrość i prowadzi do niesłusznego obwiniania siebie.
Dodano: 2015-02-17 10:23:10 Zgłoś nadużycie
Anonim
ona wyje a nie spiewa.
Dodano: 2015-02-17 10:11:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
pieknie :-)
Dodano: 2015-02-17 09:43:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×