Świat instagrama żegna Prince’a tagiem #wearsomethingpurple

Oto jak zwykli ludzie i celebryci składają hołd wielkiemu muzykowi.

FFN_Flynet_Prince_063011_vis_50761128.jpg

W czwartek, 21 kwietnia, świat obiegła smutna wiadomość - zmarł wielki artysta Prince, znany na całym świecie ze swoich utworów i indywidualizmu. Teraz świat muzyczny żegna Prince’a na różne sposoby, przez publikowanie wspólnych zdjęć w mediach społecznościowych, po składanie kondolencji najbliższym. Świat instagramowy nie został obojętny na śmierć ikonicznego artysty, żegna go tagiem #wearsomethingpurple.


Tag ewidentnie nawiązuje do najbardziej znanego utworu muzycznego artysty, jakim był “Purple Rain” oraz koloru fioletowego, który uwielbiał książę popu i często występował w nich na scenie. Legendarny jest m.in. jego płaszcz do ziemi w kolorze fioletowym, zestawiony z koszulą z żabotem i czarnymi spodniami. 


O czym piszą internauci pod zdjęciami na instagramie otagowanymi #wearsomethingpurple? Wrzucają zdjęcia… biletów z koncertów artysty, postując je wraz z dobrym wspomnieniem o artyście. Część z nich to naprawdę stare bilety, które są wspomnieniem pierwszego zetknięcia się z artystą. 

Zobacz też: Prince czuł, że zbliża się koniec? 


Ze znanych osób takie zdjęcie opublikowała m.in. Saha Grey, która opisała koncert Prince’a na który zabrała ją mama. Według celebrytki był to jeden z najlepszych koncertów w jakich uczestniczyła.


When I was 15, the greatest thing ever happened. My mom took me to see Prince! My mom! I couldn't believe it. I never wore dresses back then, but I made sure I did that night. I spent the latter half of the concert trying to keep distance between a drunk guy who was disrespecting by friend's disabled aunt who was in a wheelchair. I didn't think it was fair she couldn't enjoy the legend. At some point during the show, he popped his white suite jacket off on the beat, and underneath he was wearing a Sacramento Kings jersey. The crowd went insane. He gave that infamous smile, and kept singing. I cried out of pure joy multiple times that night. One of the best concerts I've ever seen. There's hardly been anyone more alive. He will stay alive in our hearts. Everyone has a Prince story. My ticket stub, a straw I excitedly chewed on, and the earring I wore that night. #wearsomethingpurple #prince 💜 Rest In Power

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sasha Grey (@sashagrey)Zdjęcie: Flameflynet.com


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 22.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Śpiew we krwi

    Mieć talent wokalny czy muzyczny to jedna sprawa, ale żeby stać się gwiazdą muzyki potrzeba jeszcze szczęścia, wsparcia, a także i przede wszystkim trzeba rozwijać nieustannie ten talent. czytaj więcej