Tych rzeczy na pewno nie spodziewałaś się po... lalce Barbie

Jak się okazuje, najpopularniejsza zabawka wszech czasów, też ma swoje tajemnice!

barbie.png

Jeśli czytasz ten artykuł to najprawdopodobniej, w swoim życiu, bawiłaś się niejedną lalką Barbie. Zastanawiałaś się kiedyś, ile tak naprawdę o niej wiesz?  Zaraz rozpoczniesz wycieczkę po krainie świata Barbie. Gwarantujemy, że zaskoczą Cię ciekawostki, które odkryjesz.

1. Kolekcjonerskie wydania tej uroczej lalki, były sprzedawane nawet za pięć tysięcy dolarów za sztukę, ale najdroższa, którą kiedykolwiek sprzedano, była stworzona przez projektanta biżuterii Stefano Canturi. Jego lalka dostała piękną diamentową biżuterię - naszyjnik oraz pierścionek. Sprzedano ją za 320 tysięcy dolarów!

2. Barbie to nie całe imię lalki. Tak naprawdę to tylko jej pseudonim! Pełne imię to Barbara Millicent Roberts. Oprócz tego nie wiele osób wie, że Barbie, to od samego początku, prawdziwa miłośniczka zwierząt. Ma prawie czterdzieści zwierzaków, włączając w to pandę, żyrafę, papugę, konie i dwadzieścia psów.

3. Pierwsze lalki Barbie zostały wyprodukowane w Japonii, a ich ubrania były szyte ręcznie. Kiedy w 1959 roku po raz pierwszy w trafiła na półki, w ciągu roku sprzedano aż 351 tysięcy egzemplarzy! I choć dzisiejsze lalki kosztują kilkadziesiąt złotych, te pierwsze sprzedawane były po...12 złotych.

4. Barbie uwielbia podróże! W przestrzeni kosmicznej znalazła się aż dwukrotnie. Miała również wiele zawodów. W wyborach prezydenckich „startowała” aż 6 razy.

5. W 2013 roku w Tajwanie, Barbie otworzyła swoją pierwszą knajpę. Oczywiście chyba nie musimy dodawać, że cały wystrój łącznie z dekoracjami i kartą menu mają różowy kolor! W kawiarni nie brakuje również błyszczących elementów.

6. Jeśli myślałaś, że jesteś miłośniczką butów, Barbie Cię zaskoczy! Czy wyobrażasz sobie, że ta lalka ma ponad bilion par butów? Barbie pochodzi z wielodzietnej rodziny. Ma siódemkę rodzeństwa.

7. Militarna seria lalek Barbie była zatwierdzana przez sam Pentagon! Dotychczas miała na sobie uniformy marynarki powietrznej i morskiej. Wdzianka były tworzone pod czujnym okiem krawców wojska.

8. Barbie jest ogromną fanką mody. Projektowały dla niej największe sławy światowej mody np. Gucci, Versace, Dolce and Gabbana i Givenchy. 

Zdjęcie: youtube 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 19.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Bezpieczne zabawki z Unii

    Bezpieczne zabawki z Unii

    Unia Europejska dba o bezpieczeństwo naszych milusińskich. W UE jest około 80 milionów dzieci poniżej 14. roku życia oraz około 2000 firm zatrudniających bezpośrednio w sektorze zabawek i… czytaj więcej

  • Zabawki erotyczne kobiet

    Sex zabawki

    Okazuje się, że zabawki erotyczne nie są tylko potrzebne mężczyznom. Panie również stanowią dużą część klientek w sex shopach. Nieodzownym elementem seksu są dla nich właśnie… czytaj więcej