Wielka Brytania: Nieznany sprawca... zabija królewskie łabędzie

Dlaczego, ktoś się tego dopuszcza?

krowaaaa-6edf284aa-b64363-8e9c49aa5e729d73d_a61bc5.jpg

Dwanaście łabędzi Królowej Elżbiety, które znalazły swój azyl w jej domostwie na wsi, zostały tajemniczo postrzelone. Dwa ptaki umarły w wyniku poniesionych obrażeń.  Brytyjski The Sun donosi, że wszystkie zostały postrzelone w głowę przez niezidentyfikowanego snajpera niedaleko zamku Windsor.

Mieszkańcy, którzy dowiedzieli się o sprawie i wszczętym śledztwie, łączą siły i próbują pomóc policji złapać podejrzanego. Pierwszy atak miał miejsce 24 stycznia. Wtedy też doszło do postrzelenia czterech łabędzi w tym łabędziątka, które następnie trzeba było uśpić. Trzy z nich przeżyły, ale podczas ratowania ich życia, ratownicy szpitala weterynaryjnego musieli pozbawić ich oczu. Cztery dni później policja stwierdziła, że postrzelono kolejnych osiem ptaków.

Nie mogę zrozumieć, kto mógłby mieć przyjemność ze strzelania do niewinnych zwierząt. To spokojne i piękne ptaki, ufają ludziom, którzy je karmią- powiedziała Wendy Hermon z brytyjskiej fundacji wspierającej łabędzie. Kobieta potwierdziła również, że wszystkie ptaki zarejestrowane były, jako własność Królowej Elżbiety.

Jestem pewna, że Jej Wysokość będzie przerażona, ponieważ kochała swoje łabędzie i uwielbiała je fotografować – podsumowała Hermon. W Anglii łabędzie są szczególnie cenione. Każdego lipca odbywa się tam wielkie święto, podczas którego liczy się królewskie łabędzie pływające po Tamizie.

To nie pierwszy raz, kiedy ktoś dopuszcza się tego rodzaju przestępstwa. W 2013 roku nieznany sprawca zabił, upiekł i zjadł łabędzie Królowej Elżbiety. Pomimo tego, że zwierzęta te w Wielkiej Brytanii są objęte szczególną ochroną, ktoś systematycznie odbiera im życie. Za zabicie łabędzia sprawca może trafić do więzienia na pół roku, a także zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy funtów. Ciekawostką jest fakt, że jeszcze 100 lat temu w Anglii łabędzie były wielkim przysmakiem narodowym.

W 2010 roku Brytyjczycy zarzucili Polakom, że to oni zabijają i zjadają królewskie łabędzie, ale afera skończyła się jedynie na skandalu medialnym, ponieważ Polakom nigdy nie udowodniono zamachu na życie brytyjskich ptaków. 

Zdjęcie: Youtube

Źródło: The Sun 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 22.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Zawsze muszą czepiać się POLAKÓW głupie wyspiarze!!!!
Dodano: 2017-03-17 15:07:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×