Wygraj bilety na film "Imigrantka" w Kinotece

Lubicie dobre kino i macie ochotę zobaczyć przedpremierowy pokaz filmu "Imigrantka"? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie!

Wygraj bilety na film "Imigrantka" w Kinotece

Wygraj bilety na film "Imigrantka" w Kinotece

Imigrantka to hołd dla klasycznego melodramatu. Opowieść o trójkącie miłosnym, w której malownicze zdjęcia i dopracowana w najmniejszym szczególe scenografia przeniosą nas w świat Ameryki czasów prohibicji. W roli głównej, obok Joaquina Phoenixa i Jeremy’ego Rennera zobaczymy Marion Cotillard, która wciela się w postać młodej polki, poszukującej lepszego życia za Oceanem. Na ekranie, u boku Cotillard, pojawi się również polska aktorka, Dagmara Domińczyk.

Pomysł na tę historię zrodził się po części ze starych, rodzinnych fotografii zrobionych przez dziadka reżysera, który przybył na Wyspę Ellis w 1923 roku, po części z opowieści jednego z jego pradziadków, który prowadził w tamtych czasach bar.W swoim filmie James Gray powraca również do swoich osobistych doświadczeń imigranta, związanych z jego rosyjsko-żydowskim pochodzeniem.

O niezwykle bogatą stronę wizualną filmu zadbał znany operator Darius Khondji (Zakochani w Rzymie, Miłość, Siedem). Pod wpływem reżysera, inspiracją do zdjęć stało się dla Khondj’ego również malarstwo George’a Beloowsa, autora realistycznych portretów Nowego Jorku z początku XX wieku, a także Everetta Shinna, malującego szemrany świat tamtejszych rewii i teatrzyków wodewilowych.Inspiracji dopełniły zdjęcia włoskiego architekta i projektanta, Carlo Mollino ora twórczość Roberta Bressona, a zwłaszcza jego film, Dziennik wiejskiego proboszcza. Wszystko to wpłynęło na niezwykły sposób operowania światłem i szczególną fakturę obrazu.

Nie mniej ważny, niż oddające nastrój zdjęcia, był dla reżysera autentyzm scenografii. Zdjęcia realizowano w różnych lokalizacjach Nowego Jorku i w Studiu Kaufman Astoria w Queens, a także na wyspie Ellis, która stała się symbolem amerykańskiej imigracji.Niezwykle istotne było wykorzystanie rzeczywistych miejsc, które wniosły do filmu prawdę historyczną.

Ponad dwieście osób ekipy, tysiąc statystów i obsadę przewożono każdego dnia zdjęć do rozrzuconych po wyspie zabytkowych miejsc, by odtworzyć dokładnie scenerię i klimat tego, tak przełomowego dla tysięcy europejskich emigrantów pierwszej połowy XX wieku, miejsca.


!!!KONKURS!!!


Wygraj bilety na film "Imigrantka" w Kinotece

Mamy do rozdania 5 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu "Imigrantka", który odbędzie się 23 kwietnia w Kinotece o godz. 20:30. Dodatkowo każdy ze zwycięzców otrzyma płytę DVD z filmem "Niczego nie żałuję" (łącznie do wręczenia 5 płyt).


Co zrobić aby wygrać?

Jeśli to właśnie Ty chcesz zostać jednym ze szczęśliwców, którzy zobaczą ten wyjątkowy film podczas pokazu przedpremierowego w warszawskiej Kinotece, który odbędzie się 23 kwietnia o godz. 20:30. wystarczy, że odpowiesz na jedno pytanie: Jak James Gray poznał Marion Cotillard?

Odpowiedzi polecamy szukać w wywiadzie z Jamesem Gray'em, czyli - TUTAJ ;)

Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres mailowy: milionkobiet@milionkobiet.pl w tytule maila wpisując: Imigrantka, w treści proszę zamieścić (poza odpowiedzią) dane osobowe: imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego.

Na Wasze maile czekamy do 20 kwietnia do godz. 24:00. Aby wziąć udział w konkursie należy przystać na warunki regulaminu konkursowego, który znajdziecie - TUTAJ.CZEKAMY NA WASZE ZGŁOSZENIA

POWODZENIA!


Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu "Imigrantka" w reżyserii Jamesa Gray'a:
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasoweDodał(a): Marietta Przybyłek , Środa 16.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×