Wynton Marsalis & Eric Clapton "Play The Blues Live From Jazz At Lincoln Center"

Największy biały bluesman i geniusz jazzowej trąbki na wyjątkowym, wyprzedanym koncercie w legendarnym miejscu dla nowojorskiego i światowego jazzu.

Wynton Marsalis & Eric Clapton Play The Blues Live From Jazz At Lincoln CenterKoncert w Lincoln Center Performances z kwietnia 2011 roku prezentuje Erica i Wyntona wykonującego bluesowe klasyki wybrane przez Anglika. Wyjątkowe aranżacje urzekają pięknem. Podkolorowuje je pięknie Lincoln Center Orchestra.

Eric Clapton i Wynton Marsalis są wspomagani przez następujących muzyków: Dan Nimmer (fortepian), Carlos Henriquez (gitara basowa), Ali Jackson (perkusja), Marcus Printup (trąbka), Victor Goines (klarnet), Chris Crenshaw (puzon), Don Vappie (banjo), Chris Stainton (klawisze).W zestawie znalazła się też nieśmiertelna "Layla", a w kilku piosenkach na scenie pojawił się Taj Mahal.

Koncert miał niesamowitą temperaturę, co nieźle odzwierciedlają jego wybrane fragmenty, które zapisano na CD i DVD. "Chcieliśmy, aby nasz występ brzmiał tak, żeby ludzie czuli, że ci dwaj faceci grają muzykę, którą kochają, a nie, że jest to przypadkowy projekt" - mówił Marsalis. I nie ma wątpliwości, że czuć, że on i Eric te piosenki kochają.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:


Dodał(a): Karolina Czaja , Środa 21.09.2011 (aktualizacja: 2011-09-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
paula2509
nie moje klimaty;p
Dodano: 2011-09-26 13:30:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×