"Zabójcze cięcie" Ellen Byerrum

Waszyngton - ojczyzna damskiej fryzury a la hełm i męskiej kongresowej "pożyczki", wylęgarnia modowych faux pas. Najwięcej wie o nich Lacey, autorka gazetowej rubryki Zbrodnie w modzie. Zawodowo piętnuje odzieżowe wpadki i udziela porad ofiarom coraz to dziwniejszych mód.

Zabójcze cięcie Ellen ByerrumMłoda fryzjerka Angie zasłynęła jako geniusz nożyczek i mistrzyni zmiany wizerunku. Pewnego dnia znalezioną ją martwą, z obciętymi włosami i brzytwą w dłoni. Policja uznała, że dziewczyna popełniła samobójstwo. Jednak Lacey, która dobrze znała fryzjerkę, nie może w to uwierzyć. Podejrzewa najsłynniejszą klientkę Angie, pracownicę Kongresu prowadzącą erotyczną stronę internetową? Fascynujące śledztwo, odrobina pikanterii i romansu, a do tego plotki z życia elit amerykańskiej stolicy i garść modowych wskazówek Lacey, która o ciuchach i fryzurach wie wszystko.

Pierwsze skojarzenie po przeczytaniu kilku stron to film "Legalna blondynka". W poważnym mieście, pełnym polityki i spraw "poważnych", ludzi dla których słowo "moda i uroda" jest czymś abstrakcyjnym,autorka osadziła bohaterki, dla których styl to jedna z ważniejszych rzeczy w życiu. Na krawędzi tych dwóch światów balansuje Lacey o nazwisku inspirowanym muzeum. Dziennikarka, która pisze o modzie, jednak nie do końca jest z tego powodu szczęśliwa. Kiedy dowiaduje się o śmierci Angie, niekoniecznie ma ochotę bawić się w detektywa, ale im więcej czasu mija i im więcej wskazówek znajduje, tym bardziej świat dziennikarstwa śledczego ją wciąga. "Zabójcze cięcie" to naprawdę ciekawie napisany kryminał, napisany kobiecą ręką dla kobiet. Ellen Byerrum udowadnia, że twoje zainteresowania niekoniecznie muszą świadczyć o tym, iż jesteś płytka i głupia.

Wydawnictwo: Świat Książki

Tekst: Karolina Czaja, mat. prasowe
Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

"Sekretna córka"

"Oddech nocy"


Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 19.09.2011 (aktualizacja: 2011-09-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×