Zespół Akurat świętuje XX-lecie istnienia!

Zapewne niejedna z Was bawiła się przy utworach tego zespołu. Wydaje się, że czas się dla nich zatrzymał, a tu się okazuje, że zespół Akurat istnieje już 20 lat! Sprawdźcie, jak będzie to świętował.

Zespół Akurat świętuje XX-lecie istnienia

Zespół Akurat jest ceniony m.in. za świetny koncertowy show, ale też za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. Band ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np.: „Do prostego człowieka”, czy „Wiej-ska”, oraz z drugiej strony - lekkie piosenki, „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach jak np.: „Lubię Mówić z Tobą” czy „Hahahaczyk (Dyskoteka Gra)” - kojarzycie jej koreańską przeróbkę?

Gdy w 2001 roku ukazał się debiut Akurat – w Polsce jeszcze nikt nie grał muzyki opartej na ska, rocku, reggae sięgając też do rytmiki disco. Od płyty „Pomarańcza” rozpoczął się u nas renesans takich rytmów, który trwa aż po dziś dzień. Dzisiaj znane z tego nurtu zespoły podkreślają, ze to właśnie Akurat był ich inspiracją.

Ważne jest, że band zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów. Dzięki oddaniu fanów, którzy pocztą pantoflową lansowali Akurat wśród swoich przyjaciół, zespół stał się popularny w całym kraju, a także w Czechach, gdzie regularnie pojawia się na największych festiwalach i w klubach.

W tym roku mija 20 lat od założenia zespołu AKURAT. W związku z tym zespół przygotował serię pięciu wyjątkowych koncertów, na których pojawią się muzyczni goście. W styczniu Akurat pojawi się:
15 stycznia w Warszawie, 16 stycznia w Poznaniu, 22 stycznia we Wrocławiu, 23 w rodzinnym Bielsku-Białej. Trasę zakończy koncert 24 stycznia w Krakowie.


Piotr Wróbel (wokalista Akurat) mówi:
Kiedy pod koniec 1994 zagraliśmy w Bielsku-Białej pierwszy koncert, nie przypuszczaliśmy, że to początek naszej przygody życia. Chcieliśmy tylko grać, uzewnętrzniać swoje emocje przez muzykę i wreszcie pokazać komuś to, co stworzymy. Niedługo później pojawiły się wygrane na kolejnych przeglądach muzycznych, występy na Przystanku Woodstock, aż wreszcie pierwsza płyta – „Pomarańcza”, która pozwoliła wypłynąć nam na szersze wody.
XX lat minęło „jak jeden dzień”, a przez ten czas ponad 1000 koncertów w 9 krajach, 6 płyt, setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo przygód i zawartych przyjaźni.
Porodziły się nam dzieci, przybyło nam zmarszczek. Pożegnaliśmy kolejne wożące nas busy, z Akurat odchodziły kolejne osoby i przychodziły nowe, gramy coraz lepsze (nie tylko my tak twierdzimy!) koncerty, teksty i muzykę piszemy chyba dojrzalsze, ale od młodzieńczych ideałów nie odeszliśmy zbyt daleko.

Cały czas podążamy swoją długą, krętą drogą, tworzymy kolejny, 7. album, a z okazji Akuratowego XX-lecia przygotowaliśmy kilka niespodzianek.
Po pierwsze: zagramy w styczniu 5 niecodziennych jubileuszowych koncertów z udziałem wyjątkowych gości (szczegóły podamy już niebawem), z którymi zetknęliśmy się nieraz przez te 20 lat, a którzy bliscy są naszym sercom.
Po drugie: w lutym pojawimy się z kilkoma koncertami urodzinowymi w Wielkiej Brytanii: w Leeds, Sheffield i Liverpoolu.
Po trzecie: mamy zamiar grać kolejne 20 lat :)


Będziecie świętować razem z zespołem Akurat?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/ Mat. prasowe
Foto: Mat. prasowe

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 03.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Bedziemy! :)
Dodano: 2014-12-04 13:47:29 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×