Zobaczcie jak amerykanie zabawnie próbują wymówić nazwy polskich miast

Język polski do najłatwiejszych nie należy. Zobaczcie jak grupa młodych Amerykanów próbuje zabawnie wymówić nazwy polskich miast.

amerykanie mówią po polsku.jpg

Zobaczcie jak amerykanie zabawnie próbują wymówić nazwy polskich miast

 

Każdy język ma swoje wady i zalety. Dla rdzennych mieszkańców jest oczywiście czymś naturalnym i łatwym do przyswojenia, jednak gdy muszą się nim posłużyć Ci, którzy nie mają z nim większej styczności może robić się niemały problem...

Język polski nie jest prosty, zwłaszcza dla obcokrajowców. Niektórzy nie mogą się nadziwić nad tym, jak bardzo skomplikowane są niektóre słowa w naszym języku.

Zobacz też: MODELKI MUSIAŁY ZAREKLAMOWAĆ BARDZO BRZYDKO PACHNĄCE PERFUMY - ZOBACZCIE ICH REAKCJĘ 

Choć dla nas jest to coś zupełnie normalnego, dla obcokrajowców wymienienie nazw niektórych naszych polskich miast jest nie tylko trudne, ale czasem wręcz niemożliwe.

Grupa młodych Amerykanów postanowiła jednak podjąć wyzwanie i spróbować przynajmniej wymówić nazwy takich miast jak Warszawa, Grudziądz, Łódź, czy Rzeszów. Niektórym szło całkiem nieźle, innym nieco gorzej, ale z pewnością wszyscy bardzo się starali.

Dla nich był to z pewnością duży wysiłek, jednak podeszli do zadania z uśmiechem, dzięki czemu oglądanie ich prób jest naprawdę dobrą rozrywką. To co dla nas wydaje się proste i normalne dla innych jest czasem wręcz nieosiągalne.

 

Zobaczcie sami, jak Amerykanie radzą sobie z wypowiadaniem nazw polskich miast. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 20.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
No to machina PR ruszyła. Ambasada USA ociepla wizerunek amerykanów po niefortunnej wypowiedzi Dyrektora FBI. Zamiast takich filmików, powinni raczej zainwestować w filmy edukacyjne dla swoich urzędników.
Dodano: 2015-04-21 08:20:22 Zgłoś nadużycie
Anonim
niektóre to brzmiały tak jakoś francusko np ten Grudziądz (Grużąż) czy Rzeszów (Żężóuu)
Dodano: 2015-04-21 00:55:48 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×