Szokujące wyznania Mateusza Kościukiewicza

„Kiedyś grałem na wielu frontach”, opowiada w wywiadzie z Harper's Bazaar.

Długo nieobecny na ekranie aktor powrócił. Właśnie można go oglądać w kontrowersyjnym filmie Amok w reżyserii Katarzyny Adamik, w którym wcielił się w prawdziwą postać oskarżonego o morderstwo Krystiana Bali. Z tej okazji aktor udzielił długiego wywiadu magazynowi Harper's Bazaar. I szokująco szczerze opowiedział o swojej przeszłości:

„Chciałem być nihilistą egzystencjalnym i moralnym, upadłym bohaterem, bo uwierzyłem w mit, który jest absurdem. Pięknym, lubimy o nim czytać czy go oglądać, ale niekoniecznie chcielibyśmy go przeżywać. Ja postanowiłem tego dotknąć”, opowiada.

Od lat związany ze starszą o 13 lat reżyserką Małgorzatą Szumowską, przyznaje w rozmowie w kwietniowym numerze Harper's Bazaar: „Nie miałem wielu bliskich. Kiedyś grałem na wielu frontach”. Ale w pewnym momencie przyszło otrzeźwienie: „Na wiele frontów to jest właśnie samotność. Choroba naszych czasów. Teraz wierzę w długofalowe relacje, przyjaźń, miłość”.

Co zmieniło zbliżającego się do 30. urodzin aktora? Jak można się domyślać, związek z Szumowską i narodziny dziecka. Ale – jak przyznaje – „niebagatelnym elementem rozwoju jest uświadomienie sobie samemu, jak bardzo jest się zwyczajnym”. Kościukiewicz długo czuł się wyjątkowy, ale mu przeszło… Słusznie?

Cały wywiad z Mateuszem Kościukiewiczem znajdziecie w kwietniowym numerze Harper’s Bazaar Polska!


Dodał(a): materiał partnera , Piątek 31.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×