4 niesamowite animacje dla dorosłych, które musisz zobaczyć!

Większość filmów animowanych przeznaczona jest jedynie dla dzieci. Istnieją jednak również takie produkcje, których klimat i tematyka zachwycą jedynie dorosłego. Przedstawiamy 4 animacje wszech czasów!

lallalalla

Zapraszamy do niezwykłego, alegorycznego świata, o którym nie zapomnicie na długo…


1.Persepolis. To autobiograficzna opowieść wzorowana na komiksie Marjane Satrapi. Akcja toczy się w Iranie, w momencie przejęcia władzy przez fundamentalistów. Jak wygląda życie w oczach małej, a później dorastającej dziewczynki, w świecie przepełnionym “stróżami moralności”? Czy normalność w ogóle jest tutaj możliwa? A może receptą na dziwny świat, jaki otacza bohaterkę jest poczucie humoru?Film jest czarno-biały, oszczędny w środkach, a jednak narysowany” w mocny sposób. Znajdziesz tu liczne odwołania do historii i kultury Iranu, jak i do kultury popularnej.

2.Chłopiec i świat. Znowu przenosimy się do świata widzianego z perspektywy dziecka. Dokładniej chłopca opuszczonego przez tatę. W filmie nie ma ani jednego dialogu, jest za to wiele obrazów, kolorów i muzyki. Na początku widzimy chłopca, który wygląda, jakby był narysowany przez dziecko… jednak później na ekranie powstają prawdziwe arcydzieła. Mimo żywej kolorystyki i skocznej, brazylijskiej muzyki, historia jest bardzo smutna. Jak potoczy się życie chłopca, kiedy postanowi wyruszyć na poszukiwania taty?

3.Sekrety morza. Przepiękna, irlandzka opowieść o rodzeństwie, które wychowuje się bez mamy. Sirsza nigdy nie potrafiła mówić, jednak nikt nie wie, dlaczego. W dniu szóstych urodzin dziewczynka słyszy przejmującą muzykę, która prowadzi ją do tajemniczej skrzyni. Podczas niezwykłej podróży, dziewczynka dowie się kim jest, a także lepiej pozna swoją rodzinę. Ta ponadczasowa opowieść odpowie na wiele Waszych pytań dotyczących miłości, bliskości i rodziny...

4.Mary and Max. Film dla wielbicieli animacji poklatkowej. Pewnego dnia bardzo samotna, ośmioletnia dziewczynka z Australii, postanawia wysłać list do przypadkowej osoby znalezionej w nowojorskiej książce telefonicznej. To początek cudownej przyjaźni… I mimo że przyjaciel Mary ma już 45 lat, to właśnie dzięki tej relacji oboje odzyskują radość życia. Czy kiedykolwiek się spotkają?

Zdjęcie: Instagram Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 29.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar