"Basia" Basia Trzetrzelewska

Dzięki ogromnemu talentowi dostała się na sam szczyt mimo nazwiska, które na Zachodzie wydawało się nie do wymówienia. Skala jej międzynarodowego sukcesu jest nieporównywalna z jakąkolwiek inną polską wokalistką. Basia Trzetrzelewska jest pierwszą Polką, która wyśpiewała wielką karierę na świecie. W latach 80. i 90. jej płyty rozchodziły się w milionowych nakładach.

Basia Basia TrzetrzelewskaW 1987 roku Basia nagrała swoją pierwszą studyjną płytę z Epic Records, był to delikatny cocktailowo-jazzowo-popowy album wydany pod tytułem "Time And Tide". Wydawnictwo promowały takie single jak "New Day For You", czy właśnie "Time And Tide". Album stał się tak w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych ogromnym przebojem okupując listę Billboardu przez wiele tygodni i przynosząc Basi platynę.

Kolejnym albumem w tym wydawnictwie jest "The Sweetest Illusion" wydany w roku 1994 i przyniósł hit "Drunk on Love", który trafił na pierwsze miejsce listy najczęściej granych piosenek w amerykańskich klubach: Billboard Dance Club Play. A już rok później tj. w 1995 roku Basia wydała album koncertowy "Basia On Broadway" będący nagraniem z dwóch koncertów (24 i 25 listopada 1994r.). Zebrała znakomite recenzje ze swoich koncertów włączając Orange County Register (opisujący koncerty w Los Angeles) gdzie napisano "Basia i jej grupa dostarczyli słuchaczom solidnego, utrzymanego w doskonałym tempie show, nie wstydząc się kompleksowych studyjnych aranżacji... Tłum dokrzyczał się trzech bisów."

Trzy studyjne płyty Basi od wielu lat nie były dostępne w Polsce. Oto "Time and Tide",  "The Sweetest Illusions" oraz "Basia on Broadway" w wyjątkowej odsłonie.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Kelly Clarkson "Stronger"
"True Blood Vol.3"


Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 04.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×