Burzliwe warsztaty w Santa Cruz

Warsztaty w Santa Cruz już od samego początku były ogromnym wyzwaniem dla uczestników VII edycji "You Can Dance".

"You Can Dance"


Hiszpańska wyspa kojarzy się większości ludzi z wakacjami, odpoczynkiem oraz sielanką. Jeśli jednak zobaczycie, co działo się podczas pobytu tancerzy w Santa Cruz, możecie zmienić zdanie. Nieugięty mistrz salsy - Brian van der Kust, ekspert od jazzu - Matthew Tseng oraz specjalista od krumpu - Big Wave, bardzo szybko wybrali swoich faworytów. Z ich zdaniem oczywiście liczyli się jurorzy podczas wręczania żółtych i czerwonych kartek najsłabszym uczestnikom.

Bartosz Wilniewicz, murarz z Kołacza, którego Kinga nazwała polskim Billym Eliotem, już spełnił swoje marzenia, dostając się do 36-tki i po raz pierwszy w życiu wyjeżdżając za granicę. Na warsztatach podchodził z wielkim optymizmem do każdego zadania. Czy jednak wystarczyło chłopakowi dobrych chęci i zapału, by poradzić sobie na zajęciach z różnych technik tanecznych?  Jeden z choreografów nie podzielił zachwytu nad Bartkiem. Który styl sprawił zdolnemu młodemu chłopakowi najwięcej problemów? Czy niepowodzenia na jednych zajęciach były na tyle deprymujące, że podcięły mu skrzydła?

W trudnej sytuacji znalazły się również Magda i Asia Zwierzyńskie. Już od pierwszych zajęć widoczna stała się siostrzana rywalizacja. Porównywanie obu tancerek do siebie przez choreografów stało się udręką tego wyjazdu, szczególnie dla jednej z nich. Magda i Asia już nie raz musiały konkurować ze sobą w życiu. W "You Can Dance" również nie obyło się bez porównań, ale tym razem stały się one nadzwyczaj dotkliwe. Czy jedna z nich musiała rozstać się z programem i przegrała tę rywalizację?

"Salsa Killer" jak zwykle nie oszczędzał tancerzy. To już żadna nowość, że uczestnikom na sam dźwięk jego imienia drżą kolana. Główną walkę z Brianem stoczyła Edyta Wajer, która w poprzedniej edycji załamała się po zajęciach salsy. Przez rok ćwiczyła ten styl, schudła piętnaście kilogramów i teraz wróciła, by stanąć oko w oko ze swoim katem. Czy udało jej się wygrać starcie z  choreografem?

Bezdomny uliczny tancerz "Shin Tao" również popadł w konflikt z Brianem. Salsa nie jest jego domeną. A ostra dyskusja, w którą wdał się uczestnik, rozwścieczyła choreografa. Z kolei na krumpie pokazał, na co go stać. Big Wave nie szczędził mu pochwał. Jak zaprezentował się chłopak w mocnym i męskim wydaniu hip-hopu? "Shin Tao" pokazał, że potrafi walczyć i nie łatwo go złamać.Źródło: Mat. prasoweDodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 12.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×