Charlotte Gainsbourg "Stage Whisper"

Piękny prezent dla fanów superzdolnej francuskiej aktorki i piosenkarki. Charlotte dała im zapis koncertowych możliwości plus wcześniej niepublikowane piosenki w wersji studyjnej. Wspaniała córeczka, niezapomnianego tatusia oraz mamusi, która była symbolem seksu, uwielbianym przez mężczyzn na całym świecie.

Charlotte Gainsbourg - Stage WhisperJednakże Charlotte Gainsbourg w przeciwieństwie do sporej rzeszy dzieci sławnych rodziców, odkąd zaczęła na poważnie karierę w show-biznesie starała się robić ją na własny rachunek. Nie posiłkowała się wielkimi rodzicielami - Serge'em Gainsbourgiem i Jane Birkin. Inna sprawa, że mając w genach taki talent do muzyki i aktorstwa nie musiała tego robić. Kwestią czasu było, kiedy Charlotte zostanie odkryta dla świata. Stało się to - na szczęście dla niej i dla nas - dość szybko.

Pierwszą solową płytę Charlotte Gainsbourg nagrała jeszcze jako podlotek. Będąc dorosłą kobietą z imponującym dorobkiem filmowym na koncie, zarejestrowała znakomite "5:55" (produkcja Nigel Godrich, ten od najsłynniejszych płyt Radiohead), zaś w 2009 roku pojawił się przygotowany we współpracy z Beckiem kapitalny krążek "IRM". W tym samym roku artystka zdobyła główną nagrodę w Cannes za rolę w "Antychryście" Larsa von Triera. Najważniejsze było jednak to, że w końcu wyruszyła na trasę koncertową, odwiedzając wiele miejsc na świecie. Charlotte podróżowała z występami blisko rok, a dokumentacją tej wędrówki jest koncertowy krążek DVD z prezentowanego zestawu. Widać na nim, że artystka potrafi świetnie wytworzyć wokół siebie tajemniczą aurę, zatopić publikę w intymnej refleksji i melancholii, a także rozbawić.

Deserem po DVD jest mini-album na CD z siedmioma piosenkami, które pokazują Charlotte z różnej strony - elektro, tanecznej, klubowej, psychodelicznej, a nawet folkowej! Dostajemy dowód na wielką wszechstronność artystki i na to, że możemy się po niej spodziewać niespodziewanego.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Markus Shulz powraca z mroczną Dakotą

"Alternative Energy"


Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 23.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×