Colombiana

Cataleya Restrepo jako mała dziewczynka była świadkiem brutalnego morderstwa rodziców. Teraz, kiedy jest już dorosła, staje się zawodowym zabójcą. Jest piękna, silna i zdeterminowana. Jako płatna morderczyni, z zimną krwią wykonuje kolejne egzekucje.

ColombianaCataleya obsesyjnie tropi i eliminuje osoby powiązane ze śmiercią swoich rodziców. Z każdym kolejnym zabójstwem zbliża się do upragnionego celu – zabicia gangstera, który był odpowiedzialny za zamordowanie najbliższych.

- Luc Besson wspominał mi przez dobre dziesięć lat o chęci nakręcenia swoistej kontynuacji "Leona zawodowca", ujawnia Olivier Megaton, reżyser "Colombiany". - Koncepcja ta nigdy nie wyszła poza sferę planów, więc Luc zmienił trochę podejście i zaczął dążyć do stworzenia pełnokrwistego kina akcji z kobietą w roli głównej. Z tego wykiełkował pomysł na "Colombianę - dodaje.

Już na samym początku poszukiwań aktorki odpowiedniej do roli Cataleyi Olivier pomyślał o Zoe Saldanie. Jeśli nawet z początku wahał się, czy obsadzenie jej w głównej roli nie będzie zbytnim ryzykiem, dosyć szybko uświadomił sobie, że aktorka była tak naprawdę jedynym uzasadnionym wyborem. - Zoe jest nie tylko piękna, ale również niezwykle inteligentna; ma wielkie serce i posiada bardzo silną wolę, dzięki której potrafi stanąć naprzeciw każdego wyzwania. Już po pierwszym przeczytaniu scenariusza pomysły na postać dosłownie ją rozsadzały. To prawdziwa perfekcjonistka, co czyni ją podobną do mnie - dodaje Megaton.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Green Lantern

B-Girl


Dodał(a): Karolina Czaja , Środa 31.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
karo80
POLECAM FILM... TAKI BABSKI MATRIX...
Dodano: 2011-10-19 19:23:10 Zgłoś nadużycie
paula2509
powiało grozą
Dodano: 2011-09-26 13:29:54 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×