David Bowie dzisiaj świętuje urodziny!

Na pewno niejedna z was bawiła się przy utworach tego artysty. Czy wiecie ile lat dzisiaj kończy?

David Bowie


Tego Brytyjskiego piosenkarza po prostu nie sposób nie znać. Nawet jeżeli nie kojarzycie jego nazwiska, to na pewno niejeden raz słyszałyście np. "Let's dance", prawda? Ten kultowy muzyk dzisiaj obchodzi 68 urodziny!

Tak naprawdę nazywa się David Jones, ale nie chciał być mylony z innym muzykiem z grupy The Monkees, więc zmienił nazwisko. Jego pierwszą małżonką była modelka Angela Bowie, ale obecnie jest w związku z modelką Iman.

Śmiało można powiedzieć, że David Bowie jest multiinstrumentalistą. Umie grać na m.in.: saksofonie altowym i tenorowy, gitarze, fortepianie, harmonijce ustnej, mandolinie, altówce, skrzypcach, wiolonczeli.

Jego pierwszym przebojem był utwór Space Oddity nagrany w 1969 roku, a potem przyszedł czas na kolejne sukcesy. Próbował swoich sił także jako aktor. Możemy go oglądać w takich filmach, jak: "The Image", "Zagadka nieśmiertelności", "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną", "Prestiż", "August" i wielu innych.

W ciągu wielu lat kariery artystycznej, David Bowie wydał płyty w łącznym nakładzie ponad 136 mln egzemplarzy. Był także producentem muzycznym nagrań m.in. Iggy'ego Popa, czy Lou Reeda.

Artyście życzymy co najmniej 100 lat!David Bowie


David Bowie


David Bowie


Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: FameFlynetDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 08.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
MISTRZ!
Dodano: 2015-01-10 11:31:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×