Do kogo poleciały Orły 2013?

Orły to statuetki przyznawane corocznie, w różnych kategoriach, przez Polską Akademię Filmową. W tym roku przypadła 15. edycja rozdania tych nagród. Za najlepszą produkcję Akademia uznała "Obławę", wśród reżyserów zwyciężył Roman Polański. Agnieszka Grochowska i Maciej Stuhr zostali uhonorowani za najlepsze role pierwszoplanowe. Zobaczcie kto jeszcze, i za co zgarnął w tym roku statuetkę!

główne orły.jpg

Do kogo poleciały Orły 2013?


Orzeł dla Polańskiego za najlepszy polski film 2013

Orła 2013 za najlepszy polski film tego roku zdobyła "Obława" w reżyserii Marcina Krzyształowicza. W kategorii najlepszy reżyser został uhonorowany Roman Polański za film "Rzeź", do walki o tą statuetkę stanęli Leszek Dawid za film "Jesteś Bogiem" oraz Marcin Krzyształowicz za "Obławę". Polański w rozmowie telefonicznej podczas gali nie krył dumy i wdzięczności polskiemu środowisku filmowemu.

Najlepszy montaż - Jarosław Kamiński

Statuetka za najlepszy montaż 2013 trafiła do Jarosław Kamiński, który pracował przy filmie "Jesteś Bogiem" - zdecydowanie zgadzamy się z tym werdyktem!

Orły dla Grochowskiej i Stuhra

W kategorii najlepsza rola damska zwyciężyła Agnieszka Grochowska za rolę w filmie "Bez wstydu" w reż. Filipa Marczewskiego. Nominowane były także Danuta Szaflarska za rolę w "Pokłosiu" (reż. Władysław Pasikowski) i Weronika Rosati za rolę w "Obławie".

W kategorii najlepsza rola męska nominowanymi byli: Bartłomiej Topa za rolę w "Drogówce" (reż. Wojciech Smarzowski), Marcin Dorociński za rolę w "Obławie" oraz Maciej Stuhr,  który zwyciężył, zgarniając statuetkę za rolę  w "Pokłosiu".

Danuta Szaflarska została pierwszą laureatką tegorocznych Polskich Nagród Filmowych "Orły". Aktorka świętowała ostatnio 98 urodziny, a dzisiaj ściska w dłoni statuetkę za osiągnięcia życia!

Orły za najlepszą rolę drugoplanową otrzymali: Joanna Kulig za rolę w "Sponsoringu" (reż. Małgorzata Szumowska) i Arkadiusz Jakubik za kreację w filmie "Drogówka".

Orły za muzykę

Orła w kategorii najlepsza muzyka przyznano za film "Komeda, Komeda...", muzykę skomponowali Krzysztof Komeda i Mariusz Ostański.

Odkryciem roku okazał się Jazzman Michał Urbaniak za rolę w filmie "Mój rower" Piotra Trzaskalskiego.

Uhonorowano również Barbarę Domaradzką i Piotra Domaradzkiego za dźwięk, do filmu "Obława".  Magdalena Rutkiewicz-Luterek otrzymała statuetkę za najlepsze kostiumy, które również możemy oglądać w tym filmie!

W kategorii najlepszy film europejski Orłem nagrodzono "Miłość" austriackiego reżysera Michaela Hanekego.

A kto był Waszym faworytem podczas rozdania Orłów 2013?

Do kogo poleciały Orły 2013?

Do kogo poleciały Orły 2013?

Do kogo poleciały Orły 2013?

Do kogo poleciały Orły 2013?

Do kogo poleciały Orły 2013?

Do kogo poleciały Orły 2013?ID galerii:1142

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: KAPiF