"Dziewczyna z portretu" - zobaczcie pierwszy zwiastun

W roli głównej wystąpił laureat Oscara, Eddie Redmayne, który w tej produkcji staje się niezwykłą kobietą.

"Dziewczyna z portretu" - zobaczcie pierwszy zwiastun

Na tę produkcję czekamy z zaciekawieniem. "Dziewczyna z portretu" to film, w którym zdobywca Oscara, Eddie Redmayne wciela się w pierwszą hermafrodytyczną osobę, która dokonała korekty płci, jaką był Einar Wegner, znany duński malarz. W wyniku tego zmienił nazwisko na Lili Elbe.

Zobaczcie także: Jest polski trailer "Makbeta"! Czeka nas film w stylu "Gry o tron"? - Zobaczcie

To biograficzny film, którego akcja toczy się w Kopenhadze. To właśnie tam Wegener spełnia się jako artysta, pracuje w tamtejszej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tam też poznaje studentkę, która jest emigrantką z Ameryki, Gretę Waud (w tę rolę wciela się Alicia Vikander). Para pobiera się i tworzy szczęśliwy związek, w którym spełniają się malarsko, przy czym zdarza się, że Einar pozuje żonie wcielając się w kobietę.

W 1912 roku zmieniają miejsce zamieszkania na Paryż i to właśnie tam malarz coraz częściej zakłada kobiece ubrania, w których dobrze się czuje. O dziwo, to właśnie żona Greta namawia go do operacji zmiany płci. Pierwsza miała miejsce w 1930 roku.

Film został nakręcony w oparciu o powieść o tym samym tytule, której autorem jest David Ebershoff. Za scenariusz odpowiadała Lucinda Coxon, a reżyserią zajął się Tom Hooper.

Premiera "Dziewczyny z portretu" w Polsce już 22 stycznia 2016 roku. Czekacie?
Zobaczcie także:Foto: YouTube@Movieclips Trailers

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 03.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×