Elizabeth Taylor i Richard Burton

W księgarniach nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka pojawiła się książka o jednym z najbardziej głośnych związków w historii Hollywood – "Elizabeth Taylor i Richarda Burton: miłość, namiętność, nienawiść".

Elizabeth Taylor i Richard Burton poznali się na planie "Kleopatry". Elizabeth Taylor i Richard BurtonJą nazywano najpiękniejszą kobietą świata, jego uważano za najbardziej seksownego żyjącego mężczyznę. Elizabeth kolekcjonowała klejnoty, Richard miał ambicję być aktorem wszech czasów. Wytrzymali ze sobą 10 lat, pędząc na karuzeli kariery. Przeplatały ją nominacje do Oscara, kłótnie, rozstania, alkoholowe ekscesy i próby podjęcia wspólnego życia na nowo. Po rozwodzie szybko znowu się pobrali. Zawsze przyciągający uwagę, zawsze na pierwszych stronach gazet. Utalentowani, piękni, wyjątkowi... i nie zawsze szczęśliwi. W filmie "Kto się boi Wirginii Woolf?" zagrali samych siebie: kochali się, kłócili, bili, nienawidzili, ale nie potrafili żyć bez siebie.

Autorka książki, Christa Maerker,  patrzy z zachwytem, ale i krytycznie na nich oboje jako artystów, gwiazdy medialne i zwykłych ludzi. Analizując ten burzliwy związek z perspektywy każdego z bohaterów, stworzyła rodzaj podwójnej biografii, w której próbuje wyjaśnić ich zachowanie i decyzje odbiegające często od przyjętych norm i schematów.

Na początku lipca zakończyły się zdjęcia do filmu biograficznego "Liz&Dick" o aktorskiej parze. W rolę Elizabeth wcieliła się gwiazda młodego pokolenia, Lindsay Lohan. Telewizyjna premiera filmu zapowiedziana jest na 3 listopada.

Christa Maerker pracuje jako dziennikarka filmowa dla najbardziej opiniotwórczych gazet i czasopism, jak "Weltwoche", "Frankfurter Rundschau", "Süddeutsche Zeitung", "Frankfurter Allgemeine Zeitung", oraz różnych stacji radiowych. Jest też krytykiem filmowym, scenarzystką, autorką biografii.

Źródło: mat. prasowe


Przeczytaj również:

"Skromność mistrza"

"Handlarz śmiercią"

"Dożywocie"


Dodał(a): Natalia Woroniec , Piątek 20.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×