Filmy, do których na pewno wrócisz. Poznaj nasze 4 propozycje!

Jesienne dni to idealny moment na zrobienie sobie wieczoru filmowego w domu. Po jakie kino sięgnąć? Przedstawiamy Wam 4 wyjątkowe, filmowe historie, które zapamiętacie na długo...

filmy-glowne.jpgIstnieje wiele filmów, które warto zobaczyć, jednak przygotowane przez nas propozycje mają w sobie to coś, co sprawia, że trudno oderwać się od ekranu Co dokładnie? Ciekawą historię, surrealistyczne tło, dobry humor, błyskotliwe dialogi i grę aktorską na najwyższym poziomie. Jednak to nie wszystko. Dlaczego warto obejrzeć te filmy? Sama zobacz!


1.Dzikie Historie

Eksplozja czarnego humoru w najlepszym wydaniu. Argentyńska komedia została opowiedziana w sześciu odrębnych nowelach, które na pierwszy “rzut oka” wyglądają dosyć absurdalnie. Mamy tutaj zbrodnię, dziwaczne wesele, w którym wszystko dzieje się na opak, czy tajemniczy wypadek… Co łączy wszystkie opowieści? Być może jest to trudność w określeniu granicy między dobrem a złem, z jaką mierzą się bohaterowie. Z filmu dowiesz się, czy zemsta daje satysfakcję i czy warto przestrzegać norm, które łączą społeczeństwo… Może nie warto?


2. Kurczak ze śliwkami

Na początku pozwól przenieść się do Teheranu w 1958 roku. Tutaj czeka na Ciebie historia miłości i... muzyki. Kto pomoże zastąpić wirtuozowi zniszczone w wyniku kłótni, ukochane skrzypce? I co jeśli takie zastępstwo w ogóle nie istnieje? Co tak naprawdę daje nam siłę, by żyć? “Kurczak ze śliwkami” to ubrana w piękne obrazy historia, w której główną rolę odgrywają… skrzypce. Dosłownie!


3. Grand Budapest Hotel

Dekadenckie międzywojnie, klimatyczny hotel, a w nim… ekscentryczny konsjerż oferujący gościom wyjątkowe usługi… erotyczne. Lawina wydarzeń rozpoczyna się kiedy jedna z dawnych kochanek przekazuje konsjerżowi bezcenny obraz. Bajkowy klimat, piękne kadry i wyśmienity humor to tylko kilka powodów, dla których warto obejrzeć to filmowe dzieło!


4.Melancholia

Jak wygląda świat na kilka minut przed zderzeniem z ostatecznością? Do ziemi zbliża się właśnie piękna planeta Melancholia, a Ty… zostajesz zaproszona na poetyckie wesele. Brzmi banalnie? Nic bardziej mylnego! Elementy surrealizmu przeplatane są tu z codziennym wydarzeniem, jakim jest ślub. Nagle relacje rodzinne stają się nieistotne, atmosfera na weselu gęstnieje, a radość bardzo szybko znika. Jak mówi jedna z bohaterek filmu- bawcie się, póki jeszcze możecie...

Zdjęcie: Instagram 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 25.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×