"Pierwszy raz"

22 lipca na ekranach kin zadebiutuje "Pierwszy raz" – bezpretensjonalna komedia młodzieżowa nawiązująca klimatem do kinowych hitów "American Pie", "Cała ona" i "Wredne dziewczyny". Okazuje się, że jej główny bohater ma wyjątkowo wiele wspólnego z… polskimi nastolatkami!

Pierwszy razPopularność i kasowy sukces wspomnianych filmów przekonał wszystkich, że komedie spod znaku amerykańskiej szarlotki cieszą się wielką sympatią widzów na całym świecie. Gromione przez krytyków, raz za razem skutecznie podbijają serca nie tylko nastoletniej publiczności. Młodsi widzowie znajdują w nich żartobliwe odbicie własnej codzienności, a starsi wspomnienia swoich najlepszych lat. Szkoła, studia, pierwsze miłostki to dla tego specyficznego subgatunku tematy ponadczasowe i nic nie wskazuje, by miały się kiedykolwiek znudzić. 

Świat nie stoi jednak w miejscu. Od premiery pierwszej części "American Pie" minęła już pełna dekada. Stiffler i reszta przekroczyli trzydziestkę, zdążyli spoważnieć i wydorośleć. Na szczęście, spragnieni dobrej zabawy widzowie mogą liczyć na młode pokolenie komediowych bohaterów. A Victor z "Pierwszego razu", podobnie jak filmowi poprzednicy, zrobi wszystko, by pożegnać się z ciążącym mu balastem cnoty. Jednak przy pewnych siebie podrywaczach z "American Pie", ten nieśmiały pierwszak jawi się niczym romantyk z krwi i kości. 

Nieco inny typ bohatera wcale nie oznacza, że filmowi twórcy mają obecnie mniej odwagi, lub że spuścili z tonu? Jest to raczej znamienny znak czasów. Socjologowie donoszą bowiem, że przez ostatnie lata wśród młodzieży dokonała się prawdziwa mentalna ewolucja. Obecnie, to właśnie miłość jest dla nastolatków najważniejszym powodem rozpoczęcia współżycia. Co ciekawe, młodzi Polacy uchodzą w statystykach za jedną z najbardziej uczuciowych nacji świata. Badania prowadzone przez śląskich socjologów wykazały, że przy seksualnej inicjacji miłość jest niezbędnym warunkiem w aż 80% przypadków. Przy okazji badań odkryto inną ciekawą zależność. Okazało się, że krajowe nastolatki są również wyjątkowo praktyczne i swój "Pierwszy raz" zaliczają najczęściej w... rodzinnym domu. Chciałoby się tylko zapytać, co na to ich rodzice? 

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Niebo nad Saharą

"Debiutanci"

Kino letnie w parku odkrywców
Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 18.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
kobieta
Obejrzę ;)
Dodano: 2011-07-29 16:58:16 Zgłoś nadużycie
pilusx3
muszę to zobaczyć! ;)
Dodano: 2011-07-19 14:31:14 Zgłoś nadużycie
hayabusa86
Tak, tego rodzaju filmy zawsze się lekko ogląda i nigdy się nie nudzą. Trzeba iść zatem do kina:)
Dodano: 2011-07-18 11:03:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×