Przemówienie Meryl Streep podczas Złotych Globów wywołało burzę. Co powiedziała aktorka?

Gwiazda skierowała kilka gorzkich słów do prezydenta-elekta Donalda Trumpa.

merylstreepgoldenglobes.jpg

Kochana przez miliony widzów na całym świecie Meryl Streep znowu używa swojej najpotężniejszej broni, aby poruszyć publicznie ważny temat. Tą bronią jest słowo. Słowo, które poruszyło publiczność zgromadzoną podczas uroczystej gali Złotych Globów. 

Po odebraniu nagrody honorującej całokształt twórczości, legendarna aktorka Meryl Streep wygłosiła przemówienie, które dotyczyło kwestii, które zapisały się na kartach ostatniej kampanii prezydenckiej: imigracji oraz mediów. Po przemówieniu aktorki Twitter eksplodował, a publiczność zgromadzona na gali, płakała. 

Po przemówieniu Meryl Streep aktorka Julianne Moore na swoim Twitterze napisała: Kiedy potężni wykorzystują swoją pozycję, by gnębić innych, wszyscy tracą. Dziękuję. Judd Apatow dodała: Będziemy potrzebować dużo ludzi tak jasnych i tak odważnych, jak Meryl, jeśli chcemy walczyć z korupcją, złymi pomysłami i kłamstwem Donalda Trumpa. Nie obyło się również bez negatywnych komentarzy. Na przemówienie aktorki zareagował nawet prezydent-elekt Donald Trump, pisząc, że jest ona kochającą fanką Hilary Clinton. 


Wszyscy na tej sali należą do najbardziej nielubianej dziś grupy społecznej: aktorów, cudzoziemców i dziennikarzy […] Hollywood jest stworzone z przybyszów i cudzoziemców i jeśli wyrzucilibyśmy ich wszystkich, nie pozostałoby nic do oglądania poza piłką nożną i sportami walki […] Było jedno przedstawienie w tym roku, które mną wstrząsnęło. Nie dlatego, że było dobre. Przeciwnie, nie było w nim nic dobrego, ale osiągnęło zamierzony cel: rozbawiło publiczność. Był to moment, kiedy osoba aspirująca do najbardziej pożądanego urzędu w naszym kraju, przedrzeźniała niepełnosprawnego dziennikarza. To złamało mi serce […] Brak szacunku wywołuje brak szacunku, przemoc wywołuje przemoc. Musimy wywierać nacisk, aby władza ponosiła odpowiedzialność za swoje czyny - grzmiała ze sceny wzruszona aktorka


Zobacz pełne wystąpienie Meryl Streep. Co sądzisz o jej przemówieniu?

Zdjęcie: Youtube


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 10.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
kellymiller
Meryl Streep is one of my favorite actresses. She's talented and smart and even brighter than any other woman in her position. She always protects women rights and speaks about politics without fear. Her speeches have been recorded by https://www.writemyessayfast.org/ professor of Communication Larry H. Dressers.
Dodano: 2018-07-16 10:20:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×