Gdzie mieszka najwięcej miliarderów?

Sprawdź ostatnie badania magazynu “The Sunday Times”!

ThinkstockPhotos-86507801.jpg

Lista miast, które od bladego świtu do ciemnej nocy żyją biznesem jest naprawdę długa! Tymczasem okazuje się, że często właściciele mieszkają po drugiej stronie globu od swoich interesów! Magazyn “the sunday times” opublikował listę miast, w których mieszka najwięcej miliarderów. Na pierwszym miejscu znalazł się… Londyn!

Sprawdź: Jak wygląda przyjęcie weselne za miliard dolarów?


Pewnie spodziewaliście się Nowego Jorku albo Moskwy. Cóż, okazuje się, że życie w Londynie jest całkiem przyjemne dla bogaczy, bo aż 80 zamieszkuje jego tereny. Dopiero na drugim miejscu jest Nowy Jork z liczbą 56 miliarderów, a na trzecim - San Francisco z 49 najbogatszymi obywatelami. Kolejnymi jest Moskwa (45), Honk Kong (43), Los Angeles (40), Beijing (27), Mumbaj (27), Paryż (21) i Sao Paulo (16). 


Zestawienie to nieco się zmienia, gdy bierzemy pod lupę ilość miliarderów w obrębie kraju - wygrywa bezapelacyjnie USA z 384 miliarderami w swoich granicach. Drugie miejsce zajmują Chiny z najbogatszymi obywatelami w liczbie 158, a dopiero na trzecim miejscu jest Wielka Brytania - aż 117 miliarderów razem mieszka w tym państwie. Kolejne pozycje zajmują Indie (61), Niemcy (55), Rosja (51) i Francja (43).


Nie udało nam się zlokalizować w rankingu Polski - ciekawi nas jednak, ilu mamy na swojej ojczystej ziemi zdolnych polaków?


Źródło: Cityam.com

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Poniedziałek 25.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar