Legendy kina amerykańskiego

Są tacy aktorzy i aktorki, którzy zapadają widzom w pamięć. Kino amerykańskie ma w tym względzie szczególnie wiele postaci, które swoimi różnorodnymi kreacjami aktorskimi podbiły serca widzów.

Na pewno można to powiedzieć o Harrisonie Fordzie, który znany jest wszystkim z ról niezłomnego i nieustraszonego Indiany Jonesa. Ogólnie można powiedzieć, że Harrison Ford jest gwiazdą filmów przygodowych. Przygody Indiany Jonesa śledzą na ekranach kin i telewizorów miliony widzów na świecie co generuje ogromne przychody twórców tej serii filmów. Nawet większą sławą i naprawdę status legendy można już przyznać Morganowi Freemanowi. Ten aktor podbił kino amerykańskie w kilkanaście lat i od tamtej pory jest już na samym szczycie i na pewno jeszcze tam będzie do końca swoich dni. Morgan Freeman dał nam niezapomniane role w filmach Bez przebaczenia, Skazani na Shawshank, Kolekcjoner czy w serii filmów o Batmanie. Morgan Freeman ma obecnie 74 lata, więc jest to już dość zaawansowany wiek, ale zobaczymy tego aktora w 2012 roku w kolejnej części Batmana. Warto poczekać.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Calista Flockhart w sukience Armani

    Gwiazda "Ally McBeal" Calista Flockhart pojawiła się razem z mężem Harrisonen Fordem na premierze filmu "Cowboys & Aliens". Odbyła się ona w San Diego w Kalifornii podczas festiwalu Comic-Con… czytaj więcej