"Histerie miłosne"- komedia lekko obyczajowa

Na 8 listopada zaplanowano premierę nowego przedstawienia w Teatrze Studio Buffo. Sztuka pt. 'Histerie miłosne" to wielokrotnie nagradzany hit nowojorskiego Broadwayu. Na scenie Buffo wystąpią aktorzy doskonale znani szerokiej publiczności: Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski i Bartłomiej Topa. Reżyseruje Piotr Jędrzejas.

histerie miłosne.jpg"Histerie miłosne" to komedia autorstwa Murraya Schisgala scenarzysty filmowego, który zyskał rozgłos dzięki komedii "Tootsie". „Histerie miłosne” napisane na początku lat sześćdziesiątych odniosły brawurowy sukces teatralny na deskach Broadwayu. W Polsce prawdziwym hitem i kultowym, przedstawieniem stał się spektakl warszawskiego Teatru Studio z 1993 roku z Joanną Trzepiecińską oraz duetem: Zamachowski –  Malajkat w obsadzie.         

Tym razem producenci przedstawienia postanowili „odkurzyć” wersję sprzed pół wieku i na nowo przełożyć tekst sztuki. Zadanie to powierzyli Bartoszowi Wierzbięcie, tłumaczowi znanemu dzięki dialogom filmowym (m.in. „Shrek”, „Epoka Lodowcowa”) a także przekładom sztuk („Boeing Boeing” czy „I love you”). Powstała genialna adaptacja bliska współczesnemu polskiemu widzowi.          

"Histerie miłosne" łączą w sobie elementy absurdalnego humoru i klasycznej farsy. Czarny humor miesza się tu z grozą a bohaterowie stając na życiowych zakrętach są tym śmieszniejsi im trudniejsze jest ich położenie. Marian (Szymon Bobrowski) planuje pozbyć się żony (Magdalena Boczarska) ponieważ ma kochankę. Kiedy przypadkiem spotyka na moście dawno niewidzianego szkolnego kumpla (Bartłomiej Topa), wpada na pomysł, którego konsekwencje dają początek lawinie tragiczno-śmiesznych wydarzeń. 

Jak pozbyć się żony z pomocą przyjaciela? Jak w sposób ekstremalny wyznać komuś miłość? I jaki wpływ na życie człowieka może mieć mały piesek rasy gryfonik belgijski? Tego wszystkiego dowiemy się oglądając "Histerie miłosne" – na żywo w Teatrze Studio Buffo.

ZAREZERWUJ BILET! - www.histeriemilosne.pl


"Histerie miłosne"
Tytuł oryginalny: LUV
Autor: Murray Schisgal
Tłumaczenie i adaptacja: Bartosz Wierzbięta
Reżyseria: Piotr Jędrzejas
Obsada: Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Topa
Scenografia: Marcin Chlanda
Muzyka: Michał Górczyński
Kostiumy: Anna Czyż
Ruch sceniczny: Sylwia Adamowicz
Produkcja: Tito Productions Katarzyna Fukacz-Cebula Damian Słonina


Premiera 8 listopada 2012 w Teatrze Studio Buffo
Bilety: parter: 90 i 120 zł, balkon: 80 zł, wejściówki 30 zł
Kasa Teatru Studio Buffo ul. M. Konopnickiej 6 tel: 22 6254709, 22 3390771
Sprzedaż internetowa http://studiobuffo.com.pl/ i na www.ebilet.pl
Dodał(a): MR , Wtorek 23.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×