Hobbit 3 w końcu wchodzi na ekrany polskich kin

Fani opowieści Tolkiena na Święta otrzymali niezwykły prezent - do kin wchodzi bardzo wyczekana ostatnia część Hobbita!

hobbit_bitwa_pięciu_armii_2014.jpg

Hobbit 3 w końcu wchodzi na ekrany polskich kin

Ekranowa przygoda z Hobbitem rozpoczęła się w 2012 roku i zyskała ogromne rzesze fanów, którzy dość długo musieli czekać na ostatnią, 3 część filmu. W końcu jednak nastąpił ten dzień i 26 grudnia Hobbit: Bitwa Pięciu Armii pojawi się na ekranach polskich kin.

Hobbit jest ekranizacją książki, którą  J.R.R. Tolkien napisał dla dzieci. Okazała się ona jednak tak poruszająca, że wśród rzeszy jej fanów nie brakuje ludzi dorosłych. Książka była początkiem, wstępem, do największego dzieła tego autora, jakim jest trylogia Władca Pierścieni. Ekranizacji wszystkich dzieł podjął się reżyser Peter Jackson.

- Widać, że o ile Tolkien pisał "Hobbita" z myślą o grzecznych angielskich dzieciach, o tyle Jackson sfilmował go z myślą o współczesnych odbiorcach fantasy wychowanych na "Grze o tron" i "World of Warcraft". Nie mogłem się powstrzymać przed kojarzeniem tych długich sekwencji z bogatą choreografią walki z grami komputerowymi. - mówi krytyk filmowy Wojciech Orliński.

 

Wnioskować więc można, co było zresztą do przewidzenia, że film bogaty jest w bajeczne sceny walki w świecie Śródziemia. Popis umiejętności pokazywania bitew Jackson dał już w nakręconej wcześniej Trylogii Władca Pierścieni

Efektowne sceny bitew to jednak nie jedyna rzecz, której możemy się spodziewać po ekranizacji ostatniej części Tolkienowskiej opowieści. Tak jak we wcześniejszych filmach i w tym czeka na nas mnóstwo wzruszeń, śmiechu i zachwytu nad braterstwem i przyjaźnią między bohaterami.

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii to uwieńczenie i zakończenie pewnej epoki w historii kina, dlatego z pewnością warto się wybrać i na własne oczy zobaczyć dzieło stworzone przez Petera Jacksona.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Mat. Prasowe


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 25.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×