Jak podróżować bez nudy?

Zbliżają się wakacje, a w związku z tym liczne podróże. Niezależnie od tego, jaki wybierzesz środek transportu, podczas długiego podróżowania może w końcu wkraść się nuda. Oto kilka sposobów na to, by nie dać się nudzie, a droga minęła w mgnieniu oka!

pozdrozowanie.jpg

Lekcja historii i geografii

Interesuj się miejscami, przez które przejeżdżasz. Wyszukuj o nich informacje, czytaj.
Warto także zainteresować się docelowym miejscem podróży. Dowiedz się więcej o jego historii, zabytkach, może znajdziesz kilka ciekawostek. Czas podróży możesz wykorzystać, aby na spokojnie zajrzeć do przewodnika i zdecydować, co chcesz zobaczyć tuż po dotarciu do celu. Stwórz listę miejsc, które chciałabyś odwiedzić- nie dość, że podróż szybciej zleci, to dodatkowo nie będziesz musiała później tracić czasu na tworzenie planu zwiedzania.

Postaw na gry!

Umówmy się, na co dzień nie masz zbyt wiele czasu, żeby się zrelaksować i rozerwać przy jakichkolwiek grach. Podróż sprzyja wszelkim łamigłówkom, kalamburom czy krzyżówkom.  
Nie mamy na myśli gier na telefonie, ale np. scrabble przeznaczone specjalnie na wyjazdy, tradycyjnego wisielca, kółko i krzyżyk, statki czy zgaduj-zgadule! Daj się ponieść fantazji!
Na pewno odpoczniesz, a dla Twojego mózgu będzie to niezła intelektualna gimnastyka.

Warto przeczytać: Dlaczego masz doła na urlopie?


Rób zdjęcia!

Relacja z podróży może być bardzo ciekawa i czasochłonna! Fotografuj stacje kolejowe, ciekawych ludzi, lasy, pola, miasta, które mijasz. Zrób zdjęcie Twojemu towarzyszowi, sobie.  Taki wyjazd może być pełen wrażeń, które warto udokumentować. Wypełnisz sobie czas, a także stworzysz świetną pamiątkę!Fot: Thinkstock
Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 08.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×