Japońska firma zatrudnia... zwierzaki, które mają łagodzić stres pracowników!

Psy i koty przechodzą specjalną rekrutację...

pieselelelele.jpg

Każdej z nas zdarza się czasem stresować w pracy. Nic dziwnego- ciągły pęd i próba pogodzenia domowych obowiązków z zadaniami służbowymi to prawdziwa próba charakteru. Dlatego pewna japońska firma, z myślą o swoich pracownikach postanowiła zatrudnić w biurze... zwierzaki! Ich zbawienny wpływ na nasze zdrowie potwierdzają liczne badania- obecność kotów i psów łagodzi niepokój, poprawia krążenie, a także ogranicza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Firma "Oracle" rekrutuje zarówno psy, jak i koty, jednak ulubioną "maskotką" pracowników jest Candy- pies, którym wszyscy chętnie się opiekują.

Pies towarzyszy pracownikom we wszystkich wewnętrznych spotkaniach, a niekiedy uczestniczy również w firmowych wyjazdach! Pracownicy go uwielbiają i często zabierają na weekend do swoich domów. Candy ma również swoją oficjalną wizytówkę- zwierzaka znają wszyscy klienci firmy. Oprócz psa, w firmie często przesiadują okoliczne koty.

Niestety, w naszym kraju przyjście do biura z czworonożnym przyjacielem nadal traktowane jest jak coś dziwnego. Warto również pamiętać, że zwierzaki mogą przeszkadzać w wykonywaniu niektórych obowiązków.

Jakie zwierzę chciałabyś zabrać ze sobą do pracy? 

Zdjęcie: Instagram


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 16.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×