Juliette Binoche odwiedzi Polskę!

6 lutego 2012 ikona światowego kina uświetni swoją obecnością polską premierę filmu "Sponsoring" Małgośki Szumowskiej.


Juliette Binoche

W najnowszym obrazie autorki "33 scen z życia" francuska megagwiazda zagrała dziennikarkę prestiżowego magazynu, piszącą artykuł o luksusowych call girls. Na planie filmu towarzyszy jej nasza "eksportowa" aktorka numer jeden – Joanna Kulig, której "imponujący talen"” (Studio Magazine) i rola w "Sponsoringu" zdobyły uznanie krytyków znad Sekwany. Joanna Kulig – nagrodzona za debiut aktorski w filmie "Środa, czwartek rano" na FPFF w Gdyni i festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie – ma na koncie występy u boku hollywoodzkich sław, dwukrotnie nominowanego do Oscara Jeremy’ego Rennera (zagrali razem w "Hansel & Gretel: Witch Hunters") oraz Ethana Hawke’a i Kristin Scott Thomas ("Kobieta z piątej dzielnicy"). W "Sponsoringu" wspierają ją Andrzej Chyra i Krystyna Janda oraz Anais Demoustier – obwołana przez krytykę objawieniem francuskiego kina.

Posiadająca polskie korzenie Binoche zadebiutowała w wieku 20 lat, w filmie "Les Nanas". Drogę do międzynarodowej kariery utorowały jej wybitne role w "Nieznośnej lekkości bytu", w "Skazie", czy filmie "Trzy kolory: Niebieski". Za udział w filmie Krzysztofa Kieślowskiego zdobyła Cezara dla najlepszej aktorki francuskiej. Oscara przyniosła jej rola Hany w "Angielskim pacjencie", nominację do tej nagrody zdobyła udziałem w filmie "Czekolada". W 2010 roku została uhonorowana nagrodą dla najlepszej aktorki podczas 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes za film "Copie conforme. Zapiski z Toskanii".  

Światowa premiera "Sponsoringu" odbyła się podczas tegorocznego 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Juliette Binoche oraz Małgorzata Szumowska zostały owacyjnie przyjęte na pokazie, który odbył się w ramach w jednej z trzech najważniejszych sekcji – "Special Presentations", obok najnowszych dzieł Alexandra Payne’a, Michaela Winterbottoma i Larsa von Triera.

Obraz zyskał nie tylko uznanie krytyków i widowni, która po brzegi wypełniła salę prestiżowego Princess of Wales Theatre, ale także został sprzedany do szerokiej dystrybucji w ponad 30 krajach na całym świecie. Obejrzą go między innymi widzowie z USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii, Wenezueli, Hongkongu i Korei Południowej.

17 lutego 2012 film pojawi się w polskich kinach.


Źródło: Mat. prasowe

Foto: Marion StalensDodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 30.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×