Kate Middleton krewną Jane Austen!

Brytyjczycy, a właściwie brytyjskie media, od dawna sugerowały, że w Kate Middleton jest coś wyjątkowego. Dziś już wiadomo- Kate to nie tylko księżna Cambridge, ale jak się okazało- również daleka krewna jednej z najwybitniejszych pisarek pochodzących ze Zjednoczonego Królestwa - Jane Austen.

Kate Middleton krewną Jane Austen!

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez portal Ancestry.com, księżna jest daleką (jedenastego stopnia) kuzynką autorki klasyków literatury, takich jak "Duma i uprzedzenie" czy "Rozważna i romantyczna".

Analiza drzewa genealogicznego księżnej wykazała, że zbieżność z rodziną Austen sięga XV wieku – panie wywodzą się bowiem od Henry’ego Percy’ego, drugiego hrabiego Northumberland.

Anastasia Harman, historyk pracujący w portalu, stwierdziła, że owo pokrewieństwo "ma także wymiar symboliczny, bo Kate przypomina bohaterki kreowane przez Austen -  to dziewczyna z klasy średniej, która poślubiła przyszłego króla Angli". Harman zaznacza, że w rodzinie pisarki często dochodziło do romansów z wysoko postawionymi osobistościami.

Nam pozostaje mieć nadzieję, że związek księżnej z księciem Williamem będzie równie szczęśliwy, co te opisywane w książkach Jane Austen.

Źródło: dotpress.com

Przeczytaj również:

Mel Gibson ma nową dziewczynę

Co to był za ślub!

Lista gości ślubu stulecia
Dodał(a): Ola Wójcik , Czwartek 30.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Marylin
Chyba zaraz prześledzę moje drzewo genealogiczne-kto wie? Możem spokrewniona z królami albo poetami?:D
Dodano: 2011-07-25 18:49:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×