"Kierunkowy 22" - debiut Daniela Kota

Macie ochotę na książkę opisującą życie młodego pokolenia w dużym mieście? Mamy dla Was propozycję! To debiut literacki Daniela Kota pt: "Kierunkowy 22".

"Kierunkowy 22" - debiut Daniela Kota

"Kierunkowy 22" - debiut Daniela Kota


"Kierunkowy 22" jest debiutancką powieścią Daniela Kota. Opowiada ona o życiu młodego, współczesnego pokolenia, które mieszka w Warszawie, gdzie rytm nadają melanże, pobudki w obcych mieszkaniach oraz zadziwienie wywołane szybkim biegiem czasu i oddalaniem dzieciństwa.

Książka jest napisana prostym językiem, którym posługujemy się na co dzień. Spotkamy tutaj wiele cytatów ze współczesnych utworów muzycznych - zwłaszcza z nurtu hip hopu. Poza tym akcja rozgrywa się na niektórym dobrze znanych, warszawskich ulicach, w klubach, czy innych miejscach, gdzie mamy możliwość bywać. To właśnie poruszanie się po stolicy, spoglądanie w jej stronę, ciągłe istnienie jako punkt odniesienia stanowi w tym tekście jakości fundamentalne dla doświadczenia narratora.

Lektura tej publikacji jest lekka i przyjemna, a zarazem dająca do myślenia. Całość składa się z kilku opowiadań odnoszących się do głównego tematu książki. Zapewne każdy odnajdzie w niej choć jeden opis na własnej skórze zaznanej sytuacji - niekoniecznie w stolicy.

Lubicie książki opisujące tematykę życia młodych osób?Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock/ Mat. prasowe

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 09.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×