"Kobiety, które wstrząsnęły światem mody"

Coco Chanel, Vivienne Westwood, Nina Ricci, Elsa Schiaparelli, Sonia Rykiel, Miuccia Prada, Róża Bertin, Jeanne Paquin, Jeanne Lanvin, Madeleine Vionnet, Madame Grès, Carven to nazwiska, które powinna znać każda entuzjastka mody. Poznajcie ich historie!

"Kobiety, które wstrząsnęły światem mody"

"Kobiety, które wstrząsnęły światem mody"


Nie sztuką jest powielać utarte schematy myślenia i promować to co dobrze znane, szczególnie w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie, jaką jest http://www.milionkobiet.pl/szukaj,moda,2,3,0,1,1,sa.html. Można iść z prądem albo po swojemu, zgodnie z tym co dyktuje nam wewnętrzny głos.

O tych, którzy wybrali pierwszą opcje nigdy nikt więcej nie usłyszał, przepadły bez echa, one, bohaterki książki, których osoby zostały wymienione powyżej, wybrały właściwą drogę, nie znaczy to jednak, że łatwiejszą. Buntowniczki, wizjonerki, kreatorki własnych czasów, musiały mieć niepojętą siłę charakteru aby przebić się w świecie jeszcze do niedawna rządzonym przez mężczyzn. Wybitne projektantki i stylistki XX wieku, których poczucie estetyki pozostawiło znaczący ślad w dziejach mody.

Publikacja "Kobiety, które wstrząsnęły światem mody" stanowi cenną lekturę, która zabierze Was w świat wspaniałych osobowości, jednostek wybitnych, których głos odmienił sposób myślenia całego pokolenia.

Dla wielbicielek historii mody jest to pozycja obowiązkowa!

Źródło: MilionKobiet.pl.
Foto: Mat. prasoweDodał(a): Marietta Przybyłek , Wtorek 27.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar