Koncert Mamak Khadem w Polsce!

Mamak Khadem jest nazwana jednym z cudów transowej odmiany muzyki świata. Irańska wokalistka wystąpi 29 października we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem w ramach Ethno Jazz Festivalu.

Mamak Khadem

Mamah Khadem

Mamak Khadem wciąga w świat swojej muzyki, która jest połączeniem perskich tradycji oraz jej własnego, odważnego i świadomego stylu. Pomimo otwarcia na wpływy innych kultur, to właśnie klasyczna muzyka i poezja perska pozostają w centrum jej zainteresowań.

Urodziła się w Teheranie w Iraku, dorastała jednak w Stanach Zjednoczonych, dokąd przeprowadziła się jako nastolatka. Dwa lata po przenosinach do Ameryki w jej rodzinnym kraju wybuchła rewolucja, a ośmioletnia wojna między Irakiem a Iranem wpłynęła na dalsze losy Mamak Khadem. Po zakończeniu rewolucji Mamak zwróciła się ku tradycji i rozpoczęła naukę klasycznej muzyki perskiej u boku największych mistrzów irańskiej wokalistyki.

"Po wielu latach powrotów do Iranu i studiowania muzyki moich przodków, zdałam sobie sprawę, ze nie chcę zostać tradycyjną pieśniarką. Moją intencją było stworzenie własnego stylu – uniwersalnego i przystępnego, lecz wyraźnie irańskiego w swoim charakterze. Stało się to dla mnie wyzwaniem, któremu chciałam sprostać." – mówi Mamak Khadem.

Mamak była współzałożycielką formacji Axiom of Choice, która wniosła wiele świeżego powiewu do muzyki płynącej z tamtego rejonu świata. Liczne podróże po Bliskim Wschodzie wpłynęły na brzmienie jej pierwszego solowego albumu, na którym znalazła się szeroka gama regionalnych i folkowych melodii nie tylko o irańskim, lecz także greckim, tureckim, czy armeńskim rodowodzie.

"A Window to Color", najnowsze dzieło Mamak Khadem, zawiera oryginalnie napisane przez nią kompozycje inspirowane twórczością perskiego artysty Sohraba Seperhri. Zakorzenione mocno w przyrodzie teksty traktują szeroko o uczuciu tęsknoty, pięknie, wolności oraz powrotu do niewinności. Mamak za swoją misję uznała zaszczepienie w młodym pokoleniu chęci poznawania, głębszej obserwacji oraz celebracji światowego pokoju i współistnienia narodów.

Mamak Khadem to niezwykle aktywna scenicznie postać, występowała na wielu liczących sie festiwalach zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w innych częściach naszego globu. Udziela się także regularnie w sesjach nagraniowych dla innych muzyków, w tym także kompozytorów muzyki do takich filmów i seriali jak The Peacemaker, Traffic, The Profiler, Buffy the Vampire Slayer oraz Battlestar Galactica.


Ethno Jazz Festival prezentuje:

MAMAK KHADEM – światowej sławy wokalistka z Iranu

29.10.12 godz.20.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

bilety: 120 zł – I miejsca, 90 zł – II miejsca, 70 zł – III miejsca, 40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Źródło: Mat. prasowe


Przeczytaj również:

Urbanator Days w Łodzi- 2 i 3 lipca

Polacy nagrali teledysk dla Walk The Moon!

Soundtrack "The Amazing Spiderman"Dodał(a): Natalia Woroniec , Piątek 29.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×