Książka vlogerki bije rekordy popularności!

Zoe Sug, którą w wirtualnym świecie znacie jako Zoella wydała książkę, która sprzedaje się niczym świeże bułeczki. W czym tkwi jej fenomen?

Książka vlogerki bije rekordy popularności

Książka vlogerki bije rekordy popularności


Zoe Sugg największą popularność zdobyła w swojej rodzimej Wielkiej Brytanii, ale słyszano o niej na całym świecie. Jest to 24-letnia dziewczyna, która 5 lat temu założyła swojego pierwszego vloga. Najpierw jej kanał nosił nazwę zoella280390, potem usunęła z niej cyfry, a kolejnym krokiem Zoe było założenie kolejnego kanału - MoreZoella. W pierwszym nie brakuje nowinek ze świata mody i urody, natomiast drugi to relacja z jej życia prywatnego.

Niebawem po nakręceniu pierwszego filmiku przedstawiającego rzeczy, których vlogerka używała na co dzień, w jej produkcjach zaczęły się pojawiać coraz lepsze produkty znanych marek, a także lepszy sprzęt do tworzenia nagrań.

Wkrótce Zoella stworzyła własną markę kosmetyków i zaczęła zdobywać wiele nagród, a jej kanał do tej pory zasubskrybowało 6 759 742 użytkowników. Przy tak imponujących wynikach nie powinno dziwić, że jej książka, która światło dzienne ujrzała 25 listopada, sprzedała się lepiej niż "50 twarzy Greya", czy "Harry Potter", które wydawać by się mogło, że okryte zostały sławą niedającą się pobić, zwłaszcza pozycji napisanej przez amatorkę, choć już się pojawiają głosy, że za jej powstaniem stoją ghostwriterzy.

"Girl Online", bo taki jest tytuł książki napisanej przez vlogerkę, opowiada historię nastolatki, Penny Porter, która jest blogerką, a jej strona okazuje się viralem. Wydawać by się mogło, że książka jest autobiografią, lecz Zoe uparcie twierdzi, że nie.

Jak wiadomo, moda na pisanie książek przez blogerki trwa. W Polsce póki co możemy czytać książkę Charlize Mystery, która od samego początku wzbudziła zainteresowanie, lecz nie tyle tematyką, co błędem w druku.

Myślicie, że któraś z polskich blogerek ma szanse na powtórzenie sukcesu Zoelli?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: YouTube
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 18.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×