4 najpiękniejsze książki o miłości, oparte na faktach!

Jak wiele z nas szuka ukojenia w książce, spędzając czas w domowym zaciszu? Jest tyle pięknych książek o miłości, ale może warto od czasu do czasu sięgnąć po te oparte na faktach. Sprawdź nasze zestawienie czterech książek o miłości, w których zaczytywać można się bez końca.

książka.jpg

ONE, HISTORIE KOBIET, KTÓRE KOCHAŁY PISARZY

Czyż ten tytuł nie brzmi romantycznie i intrygująco? Ta książka jest potwierdzeniem faktu, że za każdym wielkim mężczyzną stoi jeszcze większa kobieta. Historia, którą spisał Radosław Romaniuk to opowieść o czterech kobietach, które stały u boku sławnych mężczyzn np. Iwaszkiewicza czy Tołstoja.KAPUŚCIŃSKI NON FICTION

Reportaż poświęcony życiu wielkiego polskiego reportera Ryszarda Kapuścińskiego, u którego boku przez całe życie trwała Alicja Kapuścińska. Pokazuje, do jak wielkich wyrzeczeń jest gotowa kobieta, która kocha prawdziwie. Żona reportera, przez lata pozostawała w domu, kiedy ten przebywał na innych kontynentach, tworząc swoje największe dzieła. Nigdy nie stanęła na przeszkodzie jego podróżom i miłości do pracy.


I BYŁA MIŁOŚĆ W GETTCIE

Marek Edelman był jednym z dowódców powstania w getcie. W rozmowie z dziennikarką Paulą Sawicką opowiada o miłości i intymnych chwilach swoich przyjaciół i  znajomych, które miały miejsce w czasach wojny. Książka ta to ukoronowanie miłości z przekazem, że uczucia są w stanie pokonać wszystko, nawet śmierć.


DZIENNIKI KAMASUTRY

Książka dla kobiet, poszukujących mocniejszych doznań. Napisana przez brytyjską dziennikarkę Sally Howard. Kamasutra, czyli traktat na temat doznań seksualnych i zachowań cielesnych, wsparty dodatkowo piękną historią o indyjskiej kulturze seksualnej, której Kamasutra jest nieodzowną częścią. Ta książka sprawi, że odnajdziesz siebie i swoje najskrytsze potrzeby. Będzie dla ciebie lustrem, które być może spowoduje, że za pomocą spojrzenia na zupełnie inny świat, którym są Indie, otworzysz się na swoją cielesność i zmienisz podejście do praktyk seksualnych.

Zdjęcie: Thinkstock
Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 18.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×