"Herbaciarnia Madeline"

To ciepła i pozytywna historia o tym, jak przepis na chleb Amiszów może zmienić całe życia. Idealna pozycja na wieczory po zmianie czasu.

"Herbaciarnia Madeline" Darien GeeJulia Evarts i jej pięcioletnia córka Gracie znajdują na ganku zaskakujący prezent: kawałki chleba przyjaźni amiszów i liścik: "Mam nadzieję, że będzie smakowało". Do prezentu dołączona jest torebka zakwasu, przepis na chleb oraz  zachęta, by podzielić się nim z przyjaciółmi.

Julia wciąż przeżywa tragedię, która wydarzyła się w jej życiu i doprowadziła do utraty kontaktu z siostrą, będącą zarazem jej najlepszą przyjaciółką, nie wie, co zrobić ze swoim życiem, i najchętniej wyrzuciłaby ten nieproszony prezent, jednak by uszczęśliwić Gracie, zgadza się upiec chleb. Następnie wręcza torebki chlebowego zakwasu wdowie, Madeline Davis, która niedawno otworzyła w Avalon salon herbaciany, i Hannah de Brisay, słynnej wiolonczelistce, której kariera muzyczna i małżeństwo gwałtownie się skończyły. Właśnie w salonie herbacianym Madeline między tymi trzema kobietami rodzi się przyjaźń, która na zawsze zmieni ich życie...

W niedługim czasie wszyscy mieszkańcy Avalon pieką chleb przyjaźni amiszów, a Julia coraz bardziej wiąże się z nowymi przyjaciółkami i czuje coraz głębszą potrzebę pogodzenia się z ukochaną siostrą.

Życie i śmierć, przyjaźń i wspólnota, jedzenie i przyjaźń – Herbaciarnia Madeline to poruszająca, pełna uroku opowieść o triumfie nadziei.     

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Pomiędzy światami"

"Zupa musi być"

"Światła września"


Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 28.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×