Księżna Kate zmaga się z dolegliwościami, na które cierpi jedynie 2 % ciężarnych! O co chodzi?

Dlaczego Kate Middleton musi być pod stałą opieką lekarzy?

ciazakateee.jpg

Niedawno Rodzina Królewska ogłosiła, że Księżna Kate Middleton spodziewa się dziecka. Będzie to już trzeci potomek książęcej pary. Spekulacje na temat ciąży Księżnej krążyły w mediach już od jakiegoś czasu, dlatego informacja nie wywołała wielkiego zdziwienia. Okazuje się jednak, że Księżna przez najbliższe tygodnie nie będzie mogła normalnie funkcjonować i uczestniczyć w ważnych spotkaniach- jest to spowodowane przypadłością, na którą cierpi jedynie 2 % ciężarnych kobiet na całym świecie!

Hyperemesis gravidarium to nic innego jak silne wymioty u ciężarnych. Co prawda nie są one groźne dla dziecka, jednak u przyszłej mamy często powodują znaczną utratę wagi. Pojawiają się około 4 tygodnia i zwykle po 13 tygodniu ustępują, choć w niektórych przypadkach kobiety walczą z nimi nawet do porodu! Wymiotom towarzyszą ciągłe mdłości, bóle głowy, niskie ciśnienie krwi, a także stany lękowe. Na tego typu dolegliwości niestety nie wynaleziono jeszcze lekarstwa... Nie wiadomo również, co jest przyczyną tak trudnego przebiegu ciąży u niektórych kobiet.

4 września na Twitterze Kensington Palace pojawiło się oficjalne oświadczenie dotyczące dolegliwości Księżnej. Jak czytamy w komunikacie: Tak jak przy poprzednich dwóch ciążach, Księżna cierpi na hypermemesis gravidarium. Jej wysokość odwołuje dzisiejszą wizytę w Horsney Road Children's Centre w Londynie. Księżna pozostaje pod opieką pałacu.

Życzymy Księżnej szybkiego powrotu do zdrowia! 

Zdjęcie: Starstock

Źródło: Dailymail.co.uk 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 15.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Mialam to samo podczas ciaz, dziecko rozwija sie w porzadku tak jak byc powinno gdzie zarazem organizm mamy niszczeje przez uporczywe wymioty w dzien i w nocy. Nie zycze nikomu takiej przypadlosci bi wyglada sie jak wrak czlowieka i nie mozna cieszyc sie tym wspanialym czasem. Powrotu do zdrowia dla ksieznej
Dodano: 2017-09-16 07:52:47 Zgłoś nadużycie
Anonim
no bo ona jedna cierpi na wymioty w ciąży ale bzdury
Dodano: 2017-09-15 17:57:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×