Kto i za co otrzymał nagrodę podczas plebiscytu "Gwiazdy dobroczynności"? Zobaczcie

Wczoraj odbył się VI Bal "Gwiazdy Dobroczynności". Okazuje się, że polskie gwiazdy mają sporo zasług w tej dziedzinie. Jesteście ciekawi kto i za co dostał odznaczenie?

gwiazdy dobroczynności 2015.jpg

Kto i za co otrzymał nagrodę podczas plebiscytu "Gwiazdy dobroczynności"?

Wczoraj odbył się już VI Bal "Gwiazdy Dobroczynności", na którym nagrodzono celebrytów, którzy najbardziej pomagali i udzielali się  w poprzednim roku w działalności dobroczynnej. Okazuje się, że nasze polskie gwiazdy z chęcią włączają się w różne akcje charytatywne, które organizowane są przez bardzo różne stowarzyszenia i grupy. 

Spośród wielu nominowanych, laureatów nagród "Gwiazdy Dobroczynności" wybrali internauci. Statuetki przyznawane były w 5 kategoriach: kultura, ekologia, edukacja, zdrowie, pomoc charytatywna. Przyznano także honorową gwiazdę dobroczynności. Do kogo trafiły nagrody?

Za działania kulturalne statuetkę otrzymał zespół VIDEO, który nominowany został przez grupę Młodzi Migają Muzykę. Przyznający nagrodę internauci docenili stworzony przez grupę teledysk i to, że zespół dostrzegł problem naprawdę sporej części społeczeństwa jaką są niesłyszący, którzy przecież również mają prawo do muzyki.

 

W kategorii ekologia nagrodę odebrała Martyna Wojciechowska. Podróżniczka i dziennikarka bardzo czynnie przez ostatni rok włączała się w akcje mające chronić wymierające gatunki zwierząt w naszym kraju i  między innymi właśnie została doceniona.

Paweł Małaszyński wygrał "Gwiazdę Dobroczynności" w kategorii pomoc charytatywna. Aktor został nominowany przez fundację "Pomóż Im", które prowadzi domowe hospicjum. Paweł Małaszyński czynnie włączył się w życie hospicjum i często odwiedzał podopiecznych fundacji. Oprócz tego między innymi włączył się w akcję "Dobroczynność to moja codzienność".

Kategorię edukacja zwyciężył Andrzej "Piasek" Piaseczny, który zdecydował się za darmo wystąpić w spocie organizowanym w ramach kampanii "Porozmawiaj ze mną" zorganizowanej przez Fundację Promocji Kultury Głuchych. Akcja miała na celu promocję polskiego języka migowego.

Statuetka z dziedziny zdrowia trafiła w ręce Krystyny Kofty. Pisarka bowiem łączyła się mocno w akcję uświadamiania kobiet i namawiania na profilaktyczne badania w kierunku chorób nowotworowych.

Specjalną Honorową Gwiazdę Dobroczynności otrzymała Justyna Kowalczyk. Już od kilku lat bardzo mocno wspiera ona chorych na mukowiscydozę odwiedzając ich i przekazując prywatne, jak i pozyskane od sponsorów, środki, które pomagają im walczyć z chorobą.

wojciechowska.jpg
Martyna Wojciechowska

małaszyński.jpg
Paweł Małaszyński

video.jpg
Video

piasek.jpg
Andrzej "Piasek" Piaseczny

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 08.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×