Leonard Cohen "New Ideas"

Pierwszy od ośmiu lat album najsłynniejszego poety piosenki – Leonarda Cohena - "Old Ideas" ukaże się 30 stycznia 2012 roku.

Old Ideas cover small.jpgWszystkie 10 utworów na płycie porusza dylematy ludzkiej egzystencji – podążanie za niedoścignionymi celami, obsesję miłości, seksualność, utratę bliskiej osoby. Jeden z najbardziej uduchowionych albumów w karierze artysty, "Old Ideas" skłania do przemyśleń i wzywa do przyzwoitości w życiu codziennym, ale puszcza też oko do słuchacza, czasem pozwala sobie na stonowany żart. Charakterystyczny baryton Cohena oraz melodyjne aranżacje przywołują na myśl "Ten New Songs" (2001) – najpopularniejszy album Cohena z ostatnich dekad.

Prace nad "Old Ideas" ruszyły pełną parą w styczniu 2011, choć część piosenek i tekstów powstała już przed paroma laty. Dwa utwory – "Darkness" i "Lullaby" nagrano oryginalnie w 2007 roku a ich wczesne wersje Leonard prezentował podczas ostatniej trasy koncertowej, także w Polsce.

Wskazówek, czego spodziewać się po nowej płycie, Cohen udzielił już w październiku b.r. odbierając prestiżową hiszpańską Nagrodę Księcia Asturii w dziedzinie literatury. Powiedział wówczas: "Z wiekiem dopiero zaczynałem rozumieć instrukcje, jakie odgórnie dostał mój głos. A brzmiały one: nie lamentuj od niechcenia. Jeżeli chcesz się wyżalić światu w związku z nieuchronną porażką, jaka czeka nas wszystkich, czyń to z godnością i klasą."

Album wyprodukowali Patrick Leonard, Anjani Thomas, Ed Sanders i Dino Soldo, a w piosenkach oprócz Cohena, usłyszeć możemy m.in. Sharon Robinson (znaną właśnie m.in. z "Ten New Songs") i The Webb Sisters. Projekt okładki i rysunki w książeczce do płyty są dziełem samego Cohena.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Soundtrack "Happy Feet Two"

"A Look Of Freedom" Jan A.P. Kaczmarek

Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 02.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Avishai Cohen w Warszawie!

    Avishai Cohen w Warszawie!

    Jeden z najbardziej cenionych basistów na świecie, sceniczny partner Chicka Corei i Herbiego Hancocka, kontrabasista i kompozytor Avishai Cohen zagra 18 października w Warszawie w ramach cyklu… czytaj więcej

  • Pierwszy koncert Michaela Bublé w Polsce!

    Michael Buble_koncert w Polsce 2

    "Jesteście najbardziej energetyczną publicznością, jaka kiedykolwiek była na moim koncercie" – powiedział Michael Bublé do 10-tysięcznej widowni, zgromadzonej 23 kwietnia w Hali Ergo… czytaj więcej